Press "Enter" to skip to content

IZVEŠTAJ SA 52. SMOTRE RERECITATORA SRBIJE ,,PESNIČE NARODA MOG”

U petak i subotu, 28. i 29. maja 2021. godine, na Velikoj sceni Centra za kulturu Valjevo, održana je 52. Smotre recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog”.

Takmičenje u kategoriji SREDNjI UZRAST, održano je u petak 28. maja.
Takmičenje u kategorijijama MLAĐI i STARIJI UZRAST, održano je u subotu 29. maja.

Ocenjivačka komisija:

Dr Radovan Knežević, profesor dikcije i glumac, predsednik
Mr Andrijana Videnović, profesorka dikcije i glumica
Miroslav Trifunović, reditelj
Danijela Kvas, profesorka srpskog jezika i književnosti i pesnikinja
Milorad Damjanović, glumac

Komisija je pratila snimke nastupa po 34 takmičara u kategorijama mlađeg i srednjeg uzrasta i snimke nastupa 33 takmičara u kategoriju starijeg uzrasta. Nakon šireg kruga takmičenja, izabrala je po 6 finalista iz kategorija mlađeg i srednjeg uzrasta i 8 finalista iz kategorije starjijeg uzrasta, čije je snimke ponovo preslušala i javnim glasanjem izabrala pobednike i svim kategorijama.

MLAĐI UZRAST:

1. MESTO 50 BODOVA

SIMIĆ Ilija (Beograd)
OŠ ,,Vuk Karadžić” Ripanj, Voždovac
Vladimir Andrić: Kod Toše na kroše
Pedagog: Nataša Nestorović Petrović

2. MESTO 47 BODOVA

FILIPOVIĆ Kalina (Kolubarski okrug)
OŠ ,,Andra Savčić” Valjevo
Andrija Milošević: Baba, vampir Boža i klinja
Pedagog: Slavica Đurđević

3. MESTO 45 BODOVA

RADOVANOVIĆ Anja (Zaječarski)
OŠ ,,Vuk Karadžić” Knjaževac
Dušan Radović: Lovac i lav
Pedagog: Emanuela Miletić

4. MESTO 45 BODOVA

MILOŠEVIĆ Anđelija (Podunavski okrug)
OŠ ,,Olga Milošević” Smederevska Palanka
Miroslav Antić: Zagonetka
Pedagog: Dušan Grašić

5. MESTO 44 BODA

VLADISAVLjEVIĆ DUNjA (Vojvodina)
OŠ ,,Nikola Tesla” Novi Sad
Miroslav Antić: Uspomena
Pedagog: Slađana Mandić

6. MESTO 43 BODA

PEJČINOVIĆ LANA (Raški okrug)
OŠ ,,Halifa bin Zaid Al Nahjan” Novi Pazar
Tode Nikoletić: Baba u pubertetu
Pedagog: Slavica Plavšić Antonijević

SREDNjI UZRAST:

1. MESTO 50 BODOVA

MITRIĆ Biljana (Vojvodina)
Kulturni centar Kula
Dragana Bukvić: Stara kuća
Pedagog: Slobodan Nogavica

2. MESTO 48 BODOVA

HRK Milan (Vojvodina)
OŠ ,,Malda Pokolenja” Kovačica
Ivan Popovič: Čudesno leto
Pedagog: Maria Kotvašova

3. MESTO 47 BODOVA

ZOROE Maša (Beograd)
OŠ ,,14. oktobar” Rakovica
Dragana Konstantinović: Besna pesma
Pedagog: Jelena Pakaški Đurđev

4. MESTO 46 BODOVA

GERUN Božidar (Pirotski okrug)
OŠ ,,Ljupče Španac” Bela Palanka
Miroslav Antić: Malilini
Pedagog: Jelena Milošević

5. MESTO 45 BODOVA
BARNA Marina (Vojvodina)
KUD ,,Taras Ševčenko” Đurđevo
Đura Papkarhaji: Ljubavna škola za početnike
Pedagog: Jakim Hardi

6. MESTO 43 BODA

JOVANOVIĆ Dunja (Kolubarski okrug)
OŠ ,,Andra Savčić” Valjevo
Elizabeta Georgijev: Devojčica sa hiljadu snova
Pedagog: Slavica Đurđević

STARJIJI UZRAST:

1. MESTO 50 BODOVA

RUMAN Jana (Vojvodina)
SKUD ,,Heroj Janko Čmelik” Stara Pazova
Tomaš Repčiak: Julijanin ključ (Bela gospođa)
Pedagog: Ana Simonović

2. MESTO 48 BODOVA

BOŽOVIĆ Tara (Vojvodina)
Kulturni centar Kula
Dušan Matić: Uspavanka za poginule koji nemju više od 20 godina
Pedagog: Slobodan Nogavica

3. MESTO 45 BODOVA

22. RUŽIČIĆ Nikolina (Kolubarski okrug)
Valjevska gimnazija
Radmila Petrović: Ako ljubav, onda šta
Pedagog: Vida Nikić

4. MESTO 45 BODOVA

LUKIĆ Viktor (Kolubarski okrug)
Srednja muzička škola ,,Živorad Grbić” Valjevo
Miroslav Antić: Vuk (poema)
Pedagog: Svetlana Dujaković

5. MESTO 45 BODOVA

KLjAJIĆ Vladica (Vojvodina)
Kulturni centar Kula
Desimir Blagojević: Crnoj sestri crna braća
Pedagog: Slobodan Nogavica

6. MESTO 44 BODA

MIJAILOVIĆ Teodora (Beograd)
Deveta gimnazija ,,Mihailo Petrović Alas” Novi Beograd
Sara Radojković: Hipoteza
Pedagog: Dragana Petrović

7. MESTO 42 BODA

HASANAGIĆ Kamber (Zlatiborski okrug)
Gimnazija Priboj
Jelena Stojković: Nisam video Marija
Pedagog: Mica Rakić

8. MESTO 42 BODA

MERŠAK Lora (Vojvodina)
Gimnazija ,,Branko Radičević” Stara Pazova
Bertold Breht: Rođenima posle nas
Pedagog: Vlainić Dijana

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *