Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u Vladi Republike Srbije Darija Kisić Tepavčević izjavila je da je danas veliki dan za ustanove socijalne zaštite, budući da prvi put nakon 15 meseci u tim ustanovama nije zabeležen nijedan slučaj zaraze koronavirusom, ni među korisnicima, ni među zaposlenima.

Kisić Tepavčević je naglasila da je Ministarstvo izuzetno ponosno na sve korisnike i zaposlene, koji su u prethodnih godinu i po dana živeli pod velikim pritiskom zbog virusa.
Znamo da su u ustanovama socijalne zaštite, naročito u gerontološkim centrima, najosetljiviji i najugroženiji, ali su se pokazali kao najodgovorniji i najsavesniji. Obuhvat vakcinacije u tim ustanovama je 90 odsto i došlo je do željenog rezultata, objasnila je ona.
Ministarka je dodala da se opet pokazalo da je vakcinacija itekako uspešna mera i da je upravo u ovoj populaciji dovela do toga da danas nema obolelih u ovim ustanovama.

“Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva “






Be First to Comment