Press "Enter" to skip to content

Lončar: Vakcinaciju medicinskih radnika smatramo obaveznom

“Vakcinaciju medicinskih radnika smatramo obaveznom, iako odluka nije još doneta i u skladu sa time se i ponašamo, a do sada je vakcinisano oko 80 odsto zdravstvenih radnika”, rekao je  Zlatibor Lončar.

Vakcinacija

Na pitanje da li će biti doneta odluka o obaveznoj imunizaciji medicinskih radnika, Lončar je odgovorio da će se o tome razmišljati ukoliko se proceni da opada procenat vakcinisanih medicinara. Ono na šta će se ministarstvo fokusirati jeste vakcinacija mladih.

On je istakao da se mora razgovarati sa ljudima o tome da ne postoje dokazi i činjenici koji ukazuju na to da je bilo koja vakcina koja se u Srbiji koristi, štetna te da ne izaziva nikakve posledice.

“Vakcina spašava život i pomaže i vama, i nama, i vašim najbližima a i zdravstvenom sistemu kako bismo se što pre vratili normalnom životu”, zaključuje Lončar.

Kolaz-ugradu-za-tekstove

“Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva “

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *