ZLATIBOR LAKO DO BODOVA PROTIV NEMOĆNOG METALCA U VALjEVU

Zlatibor iz Čajetine je opravdao ulogu favorita u utakmici 22. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije savladavši ubedljivo Metalac u Valjevu rezultatom 103-75 (28-20, 27-21, 27-21, 21-13).

Valjevo-Kosarka-Metalac-Sport-МЕТ-ЗЛА11-2
Valjevci su se držali dobro do polovine prve četvrtine ostvarivši vođstvo 10-5 u 4. minutu, odnosno 14-10 u 5. minutu a onda su gosti uzeli stvar u svoje ruke, dobrom odbranom zaustavili napad Metalca i vođeni odličnim plejmejkerom Protićem prvi put poveli 18-20 u 8. minutu da bi do kraja utakmice imali potpunu rezultatsku prednost i inicijativu u igri. Iako je Metalac u Urošu Lukoviću dobio iskusnog ali još nespremnog centra, nije mogao da parira Čajetincima zbog velikih problema u organizaciji napada i nedovoljno čvrste odbrane na šuterima Zlatibora. Poenima bivšeg Metalčevog igrača Kutlešića u 13. minutu i trojkom Nikolića u 15. minutu, gosti dolaze do značajnije razlike (26-39 i 28-45) koja je već tada odredila pitanje pobednika.

Valjevo-Kosarka-Metalac-Sport-МЕТ-ЗЛА11-3Ekipa Branislava Ratkovice je u nastavak ušla veoma motivisano sa željom da se vrati ali kvalitetniji sastav ABA2 ligaša iz Čajetine nije dozvolio nikakvo iznenađenje i rutinski uz ne veliko naprezanje na kraju trijumfovao visokim rezultatom baš kao i na prvoj utakmici u Čajetini.

Valjevo-Kosarka-Metalac-Sport-МЕТ-ЗЛА11-4Veliki broj izgubljenih lopti (18), deficit u skokovima (28-41), 17 primljenih trojki i iznad svega nemoć u napadu gde se retko odigra neka akcija osim kad se lopta gurne Lukoviću pod koš, karakterisali su igru Metalca koja je dovela do trećeg uzastopnog odnosno dvanaestog prvenstvenog poraza.

Valjevo-Kosarka-Metalac-Sport-МЕТ-ЗЛА11-5Najbolji pojedinci u Zlatiboru bili su Nikolića sa 21 poenom (5 od 6 za dva i 3 od 6 za tri), Kutlešić je upisao 14 poena, Grubelič je dodao 11 poena (3 od 4 za tri), Čabrilo i Tadić sa po 10 poena itd. Luković je u ekipi domaćina bio najefikasniji sa 20 poena, Mijajlović je postigao 14 poena, Bajić 8, Stefanović 7 itd.

Valjevo-Kosarka-Metalac-Sport-МЕТ-ЗЛА11-6Nakon iznenađujuće pobede Kolubare nad zemunskom Mladosti prošlog vikenda u Lazarevcu, u ovom kolu skalp ekipe Dragana Jakovljevića u Zemunu uzeo je i Tamiš, još jedan Metalčev rival u borbi za opstanak tako da je pozicija Valjevaca vrlo delikatna. Trenutno, imajući u vidu duboku krizu kroz koju prolazi Metalac, on je pored Slodesa najozbiljniji kandidat za ispadanje. Predstojeće duele u Valjevu sa Tamišem (9. februar, direktan prenos na TV Arena sportu) i Kolubarom (13. februar), Metalac mora da dobije da bi ostao u igri za opstanak a svaki kiks gura sastav Branislava Ratkovice u tešku situaciju.

Valjevo-Kosarka-Metalac-Sport-МЕТ-ЗЛА11-1Saznaje se da će Metalac od sledećeg kola biti jači za mladog beka/krilo Lazara Trunića (198 cm, 22 godine), sina Nenada Trunića, profesora košarke na univerzitetu “Singidunum” koji je nekada bi izvrstan plej kragujevačkog Radničkog, Crvene zvezde, Slobode iz Tuzle, Smelt Olimpije, OKK Beograda itd). Lazar Trunić je poslednjih sezona igrao u Italiji.