ZAVRŠEN TURNIR A1 REGIONALNE LIGE U VALJEVU, VALIS OSTVARIO I TREĆU POBEDU SAČUVAVŠI DRUGO MESTO NA TABELI

Danas je SRC “Petnica” završen treći turnir A1 Regionalne vaterpolo lige novim trijumfom Valisa koji je opravdao ulogu favorita savladavši zrenjaninski Proleter 16-13 (5-3, 4-2, 2-3, 5-5). Iako krajnji rezultat može da zavara, Valjevci su sve držali pod kontrolom od početka do kraja. Poveli su već na startu 2-0 golovima dva Aleksandra, Kovačevića i Radanovića a onda je ulogu golgetera preuzeo Bursać omogućivši vođstvo Valisa od dva gola na kraju prvog kvartala.

VALIS

U uvodnim minutima druge četvrtine su Šofranac, Kovačević i Bursać bili na pravom mestu u pravo vreme i semafor je pokazao 8-3 za ekipu Miloša Sakovića da bi na isteku ovog dela utakmice, Radanović pretvorio prednost igrača više u novi pogodak za vođstvo Valisa od 9-5.

VAL-PRO1

Zrenjaninci su iskoristili opuštanje domaćina u trećoj četvrtini i sa dva gola Ćorića i jednim pogotkom Tomićevića se približili na 10-8 ali je Bursać iz peterca bio precizan za 11-8. Valjevci su po pravilu bili na svom nivou na početku poslednjeg kvartala dodavši gas kad je trebalo tako da su Šofranac, Kovačević i Nikolov pogađali mrežu Šantalaba za 14-10 na pet minuta pre kraja utakmice najavivši novu pobedu. Proleter je potom preko Ljubenovića i Ćorića u dva navrata ponovo stigao na minus 2 (14-12 i 15-13) ali je Valis mirno odigrao završnicu i golom kapitena Kovačevića postavio konačan rezultat.

VAL-PRO2

SRC “Petnica”, Peterci Valis 3 (3), Proleter 1(1). Prekršaji Valis 8, Proleter 11.

VALIS: Popadić, Šofranac 2, Pošmuga, Bursać 6. Arsenović, Obradović, Radanović 2, Simić, Bogdan Gavrilović, Kovačević 4, Nikolov 2, Matija Gavrilović, Virijević, Milinković Trener Miloš Saković

PROLETER: Šantalab, Čabrilo 1, Stojčić 1, Ljubenović 3, Rončević, Ilić, Mitrović 3, Konatar, Ćorić 3, Tomićević 1, Matković 1, Lalić, Ćirović, Berkov. Trener Dobrica Brdarić.

U ostala dva dvoboja, Vukovi su porazili Medveščak sa 14-13 (5-1, 2-4, 2-4, 5-4) dok je Vojvodina bila bolja od Naisa 12-6 (1-0, 4-1, 4-1, 3-4). Duel Beograđana i ekipe sa Šalate bio je veoma uzbudljiv. Vukovi su koristivši kratku klupu Medveščaka već u drugoj četvrtini poveli sa 7-2 ali je onda na scenu stupio golman “medveda” Čelar odbranivši tri peterca zaredom. Ova injekcija samopouzdanja je Zagrepčanima omogućila da u sjajnom naletu stignu do izjednačenja 9-9. Vukovi su se trgli i ponovo poveli, Medveščak izjednačuje na 11-11 ali u samoj završnici Beograđani koriste svoje prednosti i stižu do 14-11 i do pobede.

Vojvodina je trijumfovala zahvaljujući izuzetno slaboj realizaciji Nišlija koji su u situacijama sa igračem više imali 0-9 tako da nije čudo što su Novosađani na kraju zabeležili ubedljivu pobedu.

Primorje EB iz Rijeke je u grupi u Splitu zabeležilo sve pobede tako da i dalje čvrsto drži vrh tabele A1 Regionalne lige sa 24 boda dok mu za vrat diše Valis sa 21 bodom. Odluka o prvaku pašće na poslednjem turniru kada bude došlo do sudara ova dva tima. Ukoliko se Valisu posreći da trijumfuje, postaće član Premijer lige, bez sumnje najjačeg klupskog takmičenja u Evropi u ovom momentu.