VALIS VEGA SLAVIO U KORČULI, IDUĆEG VIKENDA REVANŠI U PETNICI

U utakmicama Regionalne A1 lige za plasman od 1. do 4. mesta, vaterpolisti Valis Vege su nakon poraza u Kotoru uspeli da pobede KPK na Korčuli 15-13 (6-2, 3-5, 4-3, 2-3) i posle dva kola dele drugo mesto na tabeli sa NBG Vukovima sa 6 osvojenih bodova. Idućeg petka i nedelje u SRC “Petnica” gostuju Primorac i KPK u okviru revanš mečeva posle kojih će se znati koja ekipa ide direktno u Premijer ligu a koja u baraž.

ВАЛ-ВОЈ13
Ekipa Valis Vege sa trenerom Milošem Sakovićem na jednom minutu odmora

Valjevci su sjajno otvorili utakmicu u bazenu “Gojko Arneri” na Korčuli i već na polovini prve deonice su imali prednost 4-1 posle pogodaka Kasuma (sa peterca), Baucala, Radanovića i kapitena Kovačevića. Vlaho Pavlić je smanjio na 4-2 ali je u završnici Rogač dva puta zatresao mrežu Davora Skokandića za +4 nakon prvih osam minuta.

Na startu druge deonice Radanović uspešno završava kontru za 7-2 pa je posle Obradovićevog preciznog udarca za 8-3 sa igračem više, sve mirisalo na ubedljiv trijumf Sakovićevih momaka na ostrvu Marka Pola. Ali, došlo je do opuštanja, gosti su tri puta izgubili loptu što Bego i Jerković koriste i smanjuju na 8-5. Nakon tajmauta Valisa, Aleksandar Radanović ne maši iz jedne izgledne situacije tako da je na semaforu stajalo 9-5 za gostujući tim. Usledile su nove greške Valjevaca, KPK se vraća u igru za 9-7 nakon novih golova Ante Jerkovića i Iva Bege.

Valis je u nastavku krenuo angažovano i pogocima Poznanovića i Kovačevića opet stigao na kotu +4. Valjevci igraju opreznije i uspevaju da tokom treće deonice drže ovu prednost koju Korčulani skidaju na 13-10 posle gola Borovčić-Kurira.

Uprkos velikom pritisku domaćeg sastava u završnoj četvrtini i činjenici da je KPK uspeo da priđe na jedan gol zaostatka (14-13) na 37 sekundi pre kraja, Valis Vega je odoleo i golom Baucala na 9 sekundi overio važnu pobedu koja ga drži u trci za drugo mesto, koje vodi u baraž i eventualna dva duela protiv zagrebačke Mladosti.

U drugoj utakmici je Primorac nakon velike borbe u Kotoru savladao NBG Vukove 11-10 (1-2, 4-3, 2-3, 4-2).

Ipak, sve će biti poznato posle utakmica u “Petnici” sa Primorcem u petak 15. marta, odnosno protiv KPK u nedelju 17. marta.

Bazen “Gojko Arneri” u Korčuli. Sudije Veselin Mišković i Božo Đurašković (Crna Gora). Prekršaji KPK 10, Valis Vega 8. Peterci KPK 0(0), Valis Vega 1(1).

KPK: Skokandić, Radovanović, Bisako, Jerković 2, Pavlić 2, Borovina, Vukić 2, Filipi, Tedeski 1, Antunović, Duhović, Borovčić-Kurir 2, Meknajt, Bego 4. Trener Marjan Kosović.

VALIS VEGA: Vlahović, Čabrilo 1, Dončić, Obradović 2, Rogač 2, Arsović, Radanović 3, Kasum 1, Krstić, Kovačević 2, Baucalo 2, Jun Čou, Tomić, Poznanović 2. Trener Miloš Saković.