VALIS VEGA POBEĐEN U PETNICI, PARTIZAN IMA DVA GOLA PREDNOSTI PRED REVANŠ U BEOGRADU

U prvoj utakmici finala plejofa za 5. i 6. mesto u Super ligi Srbije, Valis Vega je doživeo poraz od Partizana u Petnici 13-15 (5-5, 2-3, 4-5, 2-2) i na revanš u Beograd odlazi sa rezultatskim deficitom. Posle velike borbe i ali slabijeg izdanja Valjevaca nego obično, crno-beli su zasluženo stigli do pobede jer su u odsudnim momentima odigrali čvrsto u odbrani kojom je komandovao odlični golman Žoao Pedro Fernandeš.

ВАЛ-ПРТ1

Valis je odlično otvorio meč i golovima Radanovića, Kovačevića, Obradovića, Čabrila i Rogača imao prednost 4-2 i 5-3. Gost je odgovorio pogocima Dimitrijevića i Jaukovića za egal na kraju prve deonice.

ВАЛ-ПРТ2

Snažna odbrana crno-belih je u prvoj polovini drugog kvartala zaustavila napad Valjevaca koji ne koriste igrača više. Sa druge strane, Partizan lako nalazi put do mreže Vlahovića i preko Maltežanina Kutadžara i Gladovića dolazi do +2 (5-7). Tek posle skoro 4 minuta igre, Kasum postiže pogodak za Valis a potom Rogač, sa igračem više, jakim udarcem ponovo poravnava na 7-7. Završnica ovog dela igre je donela dosta uzbuđenja. Gladović je bio precizan za 7-8 a u poslednjem minutu Fernandeš efektno zaustavlja peterac.

ВАЛ-ПРТ6

Početak trećeg kvartala je pripao ekipi Miloša Korolije koja je u ciglo dva minuta pogocima Gladovića i Dimitrijevića povisila na 7-10. Teško je Valis izlazio na kraj sa odbranom Beograđana kojima je odgovarao kriterijum sudijskog para ali je Petar Kasum ipak nadmudriio Fernandeša za 8-10. Talentovani Kutadžar je ponovo savladao Vlahovića a Radanović nakon uspešno izvedenog peterca smanjuje na 9-11. Tečna i strpljiva igra u napadu crno-belih im omogućuje dobru realizaciju pa tako Tomić diže na +3. U velikoj gužvi pred golom Partizana i posle dva neuspešna udarca Valjevaca koje je odbrana crno-belih izblokirala, Zoran Poznanović je bio najsnalažljiviji i jednu odbijenu loptu precizno smestio iza leđa Fernandeša. Krstić diže na 10-13, Čabrilo iz odbojke smanjuje a zatim golman crno-belih potom sa dve briljantne intervencije spašava svoju mrežu tako što je prvo odbranio čistu kontru Kasuma a onda i udarac sa pet metara omogućivši svom timu da zadrži dva gola prednosti pred poslednjih osam minuta.

ВАЛ-ПРТ16

Tri i po minuta je proteklo bez gola na početku poslednje četvrtine da bi Aleksandar Kovačević iskosa sa leve strane bio precizan posle igrača više za 12-13. Partizan ne popušta uprkos velikom pritisku domaćeg tima, Jakšić pogađa a za njim to isti čini Radanović koji ponovo omogućava Valisu -1. Uprkos velikoj želji Sakovićevih momaka da neutrališu prednost gostiju, Beograđani imaju jače nerve u završnici tako da Jauković na minut i 37 sekundi pre kraja postavlja konačan rezultat iskoristivši brojčanu prednost u bazenu.

ВАЛ-ПРТ23

Bazen SRC “Petnica”. Gledalaca 200. Sudije: Milović i Beljin. Isključenja: Valis 12, Partizan 16. Peterci: Valis 3, Partizan 1.

VALIS: Vlahović, Čabrilo 2, Dončić, Obradović 2, Rogač 2, Arsović, Radanović 2, Kasum 2, Krstić, Kovačević 2, Baucalo, Tomić, Poznanović 1. Trener Saković.

PARTIZAN: Fernandeš, Jakšić 1, Dimitrijević 2, Bodiroga 1, Đokanović, Tomić 1, Kutadžar 2, Drašković, Radulović, Jauković 2, Krstić 3, Gladović 3, Dimković, Pavlović. Trener Korolija.