VALIS PUTUJE U ŠIBENIK SA TRI GOLA PREDNOSTI

U prvoj utakmici baraža za mesto u Regionalnoj Premijer ligi, vaterpolisti Valisa su sinoć u SRC “Petnica” savladali Solaris iz Šibenika rezultatom 13-10 (4-2, 4-2, 2-2, 3-4). U sjajnoj predstavi Valjevci su bili bolji protivnik, sve vreme se vodili izuzev na samo početku utakmice. U dva navrata su imali i pet golova prednosti i na kraju završili sa kapitalom od tri gola. Da li će on biti dovoljan za ulazak u elitu, znaće se posle revanša u Šibeniku 15. marta.

VAL-SOL5

U pravom sportskom ambijentu pred nikad punijim tribinama “Petnice”, gosti su bolje otvorili meč i već nakon nešto više od dva minuta poveli 0-2 golovima Burburana iz peterca i Krekovića. Valis se nije zbunio, sredio je svoje redove, zatvorio odbranu i do kraja prve četvrtine četiri puta zatresao mrežu Marina Šparade. Prvo je kapiten Kovačević iz peterca smanjio 1-2, zatim je Obradović sjajnim udarcem poslao loptu iza leđa Šparade za izjednačenje. Odličnom igrom u odbrani Valis nije dozvoljavao gostima lake pozicije za šut a u napadu je strpljivo pleo mrežu oko gola Šibenčana. Pogodak Šofranca na samom isteku vremena za napad je podigao publiku na noge da bi izvanredan lob Kovačevića na 18 sekundi pre kraja prvog kvartala je izazvao pravu erupciju oduševljenja.

VAL-SOL3

Na samom početku druge četvrtine Valis je imao veliku priliku ali su igrači u belim kapicama bili brzopleti pa je Solaris golom Penave iz kontranapada smanjio vođstvo domaćina na 4-3. Učenici Miloša Sakovića su odmah odgovorili pogotkom Kovačevića da bi gosti preciznim udarcem Karla Krekovića opet stigli na gol zaostatka. Valjevci ne posustaju, ponovo stežu odbranu dok u napadu Bursać diže na 6-4 a na drugoj strani Virijević brani šut Jakovčevića. Odbrana Solarisa ima puno problema da zaustavi dobar protok lopte Valisa, prekršajem za peterac onemogućava snažnog centra Nikolova a Kovačević preciznim udarcem vara Šparadu za 7-4. Završnicu ovog dela igre obeležio je sjajnim odbranama Virijević dok je Nikolov ovog puta nadmudrio svoje čuvare i pogodio za četiri gola prednosti Valisa pred odmor.

VAL-SOL4

Velika borba u bazenu, snažni dueli i puno uzbuđenja, viđeni su i u nastavku. Gosti koriste igrača više i preko Vice Eraka skidaju vođstvo Valisa ali već u sledećem napadu Matija Gavrilović pronalazi put do mreže Šparade za 9-5. Budi se Radanović koji nakon brojčane prednosti u bazenu postiže deseti gol za Valjevce i donosi najveće vođstvo domaćinu od početka utakmice. Ipak, Paolo Jakovčević ne greši u napadu Solarisa sa igračem više i semafor pokazuje 10-6 za domaći tim.

Poslednjih osam minuta su bili najuzbudljiviji. Solaris je zaigrao vrlo oštro rešen da po svaku cenu smanji prednost domaćeg tima i obezbedi što povoljniji rezultat pred revanš. Posle prekršaja Kovačevića sudije dosuđuju peterac za Šibenčane, Burburan bez problema šalje loptu u jedan a Virijevića u drugi ugao. Obradovićev udarac je bio neodbranjiv za Šparadu a Nikolov uspeva da se oslobodi čeličnog zagrljaja Krekovića, postiže gol za 12-7 i oduševljenje na tribinama. Gosti se ne predaju, Penava smanjuje na 12-8 a Burburan sa igračem više skida prednost Valisa na tri gola. Valjevci uzvraćaju preko Nikolova i na semafor stoji 13-9. U poslednjem minutu Toni Šparada koristi pad koncentracije u odbrani Valisa i smanjuje na 13-10. Valis ima poslednji napad, Radanović pokušava posle puno oklevanja ali je odbrana Solarisa bila na mestu.

VAL-SOL2

Valjevce očekuju velika iskušenja u revanšu, brane prednost od tri gola a svojom igrom večeras su pokazali da imaju kvalitet za prolaz. Za sedam dana će se znati da li će Sakovićeva četa uspeti da sjajne rezultate ove sezone kruniše ulaskom u Premijer ligu, što bi bio pravi podvig.

VAL-SOL1

SRC”Petnica”. Sudije Petar Abramović i Veselin Mišković (oba iz Crne Gore). Prekršaji Valis 9, Solaris 10. Peterci Valis 2 (2), Solaris 2 (2).

VALIS: Popadić, Šofranac 1, Pošmuga, Bursać 1, Arsenović, Obradović 2, Radanović 1, Baucalo, Bogdan Gavrilović, Kovačević 4, Nikolov 3, Matija Gavrilović 1, Virijević, Milinković. Trener Miloš Saković.

SOLARIS: Marin Šparada, Jakovčević 1, Erak 1, Rak, Čondić Kadmenović, Butić, Kreković 2, Radan, Penava 2, Sirovec, Burburan 3, Toni Šparada 1, Štrkalj, Brajković Trener Denis Seferović.