“Valis” pobedom nad “Vojvodinom” u Lajkovcu izborio majstoricu u borbi za 5. mesto koje otvara Evropu

VK Valis pobedio je sinoć u Lajkovcu ekipu novosadske Vojvodine 13: 10, u drugoj utakmici polufinalne serije “play off”-a za plasman od 5. do 8. mesta. Rezultat po četvrtinama bio je 2:2, 5:4, 2:2 i 4:2. “Valis” je ostvarenom pobedom izjednačio rezultat u seriji protiv “Vojvodine” i sada je u međusobnom okršaju ova dva kluba 1:1. Prošle sedmice, valjevski vaterpolisti izgubili su u Novom Sadu u završnici prvog meča sa golom razlike (13:12). Majstorica se igra narednog vikenda u Novom Sadu.

VK-Valis-3
Sa utakmice VK Valis – VK Vojvodina u Lajkovcu / Foto: VK Valis

Za  razliku od prethonog meča, ovoga puta “Valisovci” na “domaćem” terenu nisu dozvolili iznenađenja i preokrete u poslednjim minutama. Valjevske “vidre” pod treneraskom palicom Miloša Sakovića uspele su da održe svoj ritam i odbrane vođstvo od početka do kraja utakmice.

Naredne subote, 14. maja, igraće se majstorica,posle koje će se znati protivnik Crvene Zvezde u borbi za 5. mesto Super lige Srbije koje otvara vrata Evropi.

VK-Valis-1-1

Najefikasniji u timu “Valisa” bili su Porobić, Živojinović i Egorov sa 3 postignuta pogotka, Šofranac je dao 2 gola, a u listu strelaca upisali su se i Popović i Bucalo koji su po jednom zatresli protivničku mrežu. Kao i u prvom okršaju, Bogdanović iz “Vojvodine” postigao je 5 golova i time bio najbolji golgeter utakmice.