VA-014 SAVLADAO ODLIČAN SASTAV MLADOG RADNIKA 2

Odbojkaši VA-014 će po svoj prilici ostvariti svoj cilj da, pored plasmana u viši rang takođe završe prvenstvo u Drugoj ligi Centar bez poraza. Izabranici Đorđa Petrovića savladali su u 19. kolu drugu ekipu Mladog radnika iz Požarevca 3-1 (23-25, 25-21, 25-22, 25-19) i preostaju im još tri utakmice da završe takmičenje sa maksimalnim učinkom.

VA-MR1

Do devetnaeste pobede Valjevci su stigli posle velike borbe i izvanrednog otpora gostiju. Filijala superligaša iz Požarevca je na početku utakmice iznenadila domaćina kada je povela 1-11. Talentovani momci u crvenim dresovima su osvajali poen za poenom zahvaljujući sjajnom balansu između odbrane i napada kažnjavajući greške domaćina. Lider je morao da dobro zapne da zaustavi ovaj nalet Mladog radnika ali jedino što je uspeo da uradi bilo je smanjenje vođstva Požarevljana na samo dva poena da bi set na kraju zasluženo pripao gostujućem timu.

VA-MR2

Ravnopravna borba je obeležila i drugi set. Valjevci su preuzeli inicijativu i kontrolisali rezultat ali njihovo vođstvo nikad nije prelazilo par poena. Ipak, iskustvo domaćina je na kraju prevagnulo i VA-014 je izjednačio.

VA-MR3

Posle serije izjednačenja na startu trećeg seta, VA-014 je uspeo da se odlepi i povede 12-10 odnosno 15-12. Gost je odgovorio dobrim blokom i odličnom organizacijom napada prišavši na poen zaostatka (18-17). Ćosić i Rakić nisu dozvoljavali preokret obezbedivši svom timu vođstvo 22-20 ali je završnica ipak donela dozu neizvesnosti kad je Mladi radnik smanjio na 23-22. Domaćin je na kraju i ovaj set uspeo da prelomi na krilima iskustva i bolje koncentracije u završnici.

VA-014 dobro otvara četvrti set za prednost od 2-0 i 4-2 ali su gosti uspeli da neutrališu napad Valjevaca za 4-6. Mladi radnik drži vođstvo do 10-11 a onda domaćin poenima Timotića ponovo preuzima inicijativu za 13-11. To nije zbunilo Požarevljane koji koriste slab prijem domaćina i vraćaju prednost 13-14. Zahvaljujući servisu Ćosića, VA-014 uspeva da se odlepi za 18-15 ali se dečaci u crvenim dresovima ne predaju i izjednačuju na 18-18. Na kraju, odlučio je odličan blok domaćina i snažni smečevi Rakića i Gustava za osvajanje seta i potvrdu nove prvenstvene pobede.

U idućem kolu VA-014 gostuje u Beogradu protiv Železničara.

RODA POBEDILA SRBIJANKU U VALJEVU

Odbojkašice Rode su uspele da u 20. kolu Prve lige Srbije savladaju Srbijanku u Valjevu rezultatom 3-2 (19-25, 25-23, 25-21, 18-25, 15-12). U narednom kolu ekipa Milovana Rakića igraće kao gost protiv Beograda.