VA-014 LAKO DO NOVIH BODOVA U NASTAVKU PRVENSTVA

Odbojkaši VA-014 su pobedom otvorili drugi deo prvenstva u Drugoj ligi “Centar” savladavši u 12. kolu drugu ekipu Smedereva Carine rezultatom 3-0 (25-10, 25-18, 25-10). Gosti su jedino u drugom setu bili koliko-toliko ravnopravni tako da je četa trenera Đorđa Petrovića lako upisala nova tri boda držeći čvrsto prvo mesto bez ijednog poraza do sada.

VA-SD1

Posle ekspresnog osvajanja prvog seta u kome je domaćin pokazao apsolutnu superiornost, Smederevci su zaigrali mnogo bolje u drugom. Poboljšali su prijem a u napadu su iskoristili opuštanje domaćeg tima. Bilo je puno izjednačenja do rezultata13-13 kada je VA-014 odličnom igrom u napadu Ćosića stigao do vođstva 17-13. Gosti su uspeli da smanje na 17-15 ali je VA-014 mirno priveo set kraju zahvaljujući dobrom bloku i poenima Slijepčevića i Rakića.

VA-SD2

U trećem setu je ekipa iz Smedereva pružala otpor do momenta kada je na semaforu stajalo 5-4 za domaćina. Serijom poena u napadu i sigurnim prijemom, VA-014 je obezbedio prednost od 12-5 i tada je sve bilo gotovo. U nastavku su se razigrali Gustavo i Timotić, Bobovac je znalački distribuirao igru svog tima tako da su Valjevci brzo stigli do 3-0 i nove pobede. Trener Petrović je u samoj završnici pružio priliku i mlađim snagama tako da su Ranković i Mirković a ranije i Knežević, imali šansu da ponovo pokažu svoje kvalitete.

VA-SD3

U sledećem kolu Valjevci idu na noge drugoj ekipi Crvene zvezde koja je posle bledog starta u prvenstvu serijom pobeda prišla vrhu tabele i sada je na trećem mestu.