UB POSTAO NOVI ČLAN ARKUS LIGE SRBIJE

Rukometaši Uba su u trećoj i odlučujućoj utakmici baraža za ulazak u Arkus ligu pobedili na svom terenu Spartak iz Subotice rezultatom 31-28 (14-10) i plasirali se u najkvalitetniju ligu Srbije. U sjajnoj atmosferi pred skoro 1.000 gledalaca, domaći sastav je uglavnom vodio sve vreme, uspeo da u drugom poluvremenu odbije pritisak Subotičana i na kraju zasluženo slavio. Posle odbojkašica koje su bile prvakinje Srbije i fudbalera koji se takmiče u Prvoj ligi, komšije su sada dobile i predstavnika u rukometnoj eliti što je za ovaj grad izvanredan sportski uspeh. Odlučujući doprinos za ulazak u Arkus ligu dali su i Valjevci u dresu Uba, braća Nikola i Luka Jovanović, Ivan Stojanović, Krsta Đerić i Andrija Pantić.

UB6
Najbolji igrač utakmice Dušan Panovski postiže gol za Ub pored Marića

Domaćin je počeo energično i preko Pantića poveo 2-0 i 3-1. Gosti su odgovorili snažnom odbranom i vrlo brzo su napravili preokret pošto je na semaforu stajalo 4-6. Serijom od 5-0, Ub je preko visokog Luke Jovanovića poveo 9-6 i podigao gledalište na noge. Spartak se ne predaje, u napadu Subotičana ističe se Balša Stevović zahvaljujući kome gost uspeva da izjednači na 9-9 ali domaćin u sjajnoj završnici prvog poluvremena stiže do kapitalne prednosti od plus 4.

UB4
Visoki bek Spartaka, Balša Stevović u napadu okružen odbranom Ubljana

U nastavku Ub igra odlično i na krilima efikasnog Panovskog, konstantno drži prednost od 4-5 golova 15-10, 19-14, 26-21. Predvođeni odličnim Radosavljevićem, gosti poslednjim naporom u 52. minutu prilaze na 26-24 iskoristivši nekoliko olako prodatih lopti Ubljana. Čak su imali i napad da smanje na jedan gol razlike ali je Krsta Đerić bio na visini, sjajno intervenisao i sprečio preokret. Vrlo brzo je na semaforu potom stajalo 29-24 i to je bio kraj svih nada za Subotičane i uvertira za veliko slavlje domaćina.

UB15
Kapiten Uba i Valjevac, Nikola Jovanović u sendviču odbrane Spartaka

Inače, Ub je na kraju regularnog dela prvenstva Super B lige bio prvi a u polufinalu doigravanja je bio bolji od Crvenke 2-1 (34-31, 29-33, 41-23). U prvoj utakmici finala Ubljani su na svom terenu savladali Spartak 25-22, u Subotici su bili poraženi 26-34 da bi u odlučujućem duelu zasluženo trijumfovali.

UB10
Kao šampion Super B lige i pobednik doigravanja, ekipa Uba pozira sa osvojenim peharom za prvo mesto

RK Ub je osnovan 1958. godine a ovo je sigurno najveći uspeh u 65 godina dugoj istoriji kluba. Čestitke komšijama i gradu Ub koji je znatno manji od Valjeva a ima tri sportska kolektiva u eliti kao i infrastrukturu o kojoj Valjevci za sada mogu samo da sanjaju.

Sportska hala Ub. Sudije Vladimir Jovandić i Marko Sekulić (oba iz Pančeva). Isključenja Ub 5, Spartak 6. Sedmerci Ub 6(2), Spartak 3(3).

UB: Sava Radovanović 4, Goran Radovanović 4, Pantić 5, Luka Jovanović 5, Petrović 1, Panovski 11, Stojanović 1.

SPARTAK: Momić 2, Miskin 4, Panić 1, Potpara 1, Spremo 2, Radosavljević 10, Perazić 1, Stevović 4, Živković 3.