U KOMŠIJSKOM DERBIJU RADNIČKI BOLJI OD STUDENTA

U zaostaloj utakmici 7. kola Druge MRL Zapad 1A, Student 014 je doživeo poraz od gradskog rivala Radničkog 66-84 (16-16, 13-25, 20-24, 17-19) u duelu u kome je presudilo iskustvo narandžasto-plavih. Gost, u ovom slučaju Radnički, je od početka vodio zahvaljujući prednosti pod košem. Mada je semafor u pokazivao vođstvo Radničkog (2-7 i 12-16), u završnici prve deonice je Student preko Aćimovića i Jankovića uspeo da izjednači. Dečaci trenera Nedeljka Đorđića su se srčano borili ali nisu uspeli da iskoriste svoju mladost u odnosu na rivala koji se zahvaljujući novom igraču Turbiću i iskusnom Jakovljeviću rezultatski odlepio pred odlazak na odmor.

СТУД-РАД11

Radnički je do odlučujuće prednosti stigao u trećoj deonici nakon trojki Turbića i poena pod košem Bebića i Ćirkovića pa je na semaforu u 24. minutu stajalo 31-48 odnosno 39-56 dva minuta docnije. Doduše, Student je agresivnom odbranom uspeo na smanji na 46-56 zaustavivši ofanzivu gostiju koji su skoro tri minuta bili bez poena. Radnički je ipak pred poslednjih deset minuta imao visoku prednost 49-64 koju je do kraja uvećao (59-80 u 37. minutu).

СТУД-РАД2

STUDENT: Aćimović 19, Janković 16, Simjanovski 11, Gnjato 6, Banković 5, Jakovljević 5, Jovanović 3, Simić, Matić, Obradović 1.

СТУД-РАД5

RADNIČKI: Turbić 22, Bebić 21, Bogdanović 12, Jakovljević 12, Ćirković 10, Mihailović 2, Mladenović 2, Novaković 2, Vučetić 1, Ninić.

СТУД-РАД1

Posle ove utakmice, Radnički je četvrti na tabeli sa 4 pobede i 3 poraza dok je Student na sedmoj poziciji sa skorom 1-6. Prvenstvo se nastavlja idućeg vikenda kada Radnički igra u Loznici protiv Apača a Student dočekuje Babajić iz Ljiga.