TREĆI UZASTOPNI NEUSPEH BUDUĆNOST KRUŠIKA

Fudbaleri Budućnost Krušika su u 18. kolu Srpske lige Zapad doživeli poraz u gostima od Poleta iz Ljubića 1-2 (1-0). Valjevci su poveli u 23. minutu golom Neškovića a strelci za Polet bili su bivši igrač valjevskog srpskoligaša, Gavrović u 61. minutu, odnosno Tripković u 73.minutu. Ponovio se scenario sa prethodne utakmice protiv FAP-a u Valjevu na kojoj su Valjevci takođe imali prednost posle prvih 45 minuta da bi gosti napravili preokret i na kraju trijumfovali na Pećini.

БК-ПОЛЕТ5
Igrač Budućnost Krušika, Petar Petrović (crveni dres), u duelu sa napadačima Poleta na utakmici prvog dela prvenstva koja je igrana na Pećini

Inače, Budućnost Krušik je po rečima trenera Koste Markovića, po svemu viđenom bila bolji rival stvorivši više prilika. Gost je poveo u 23. minutu kad su Valjevci u jednom napadu promenili strane, Aleksić je potom odlično centrirao a visoki Nešković bio na pravom mestu i zatresao mrežu golmana Poleta Veselinovića. Isti igrač je imao još jednu izglednu šansu u prvih 45 minuta ali nije bio precizan.

Domaćin je izjednačio u 61. minutu pogotkom Gavrovića posle akcije kojoj prethodila sumnjiva pozicija na levoj strani. Gost je odgovorio ofanzivom posle toga na osnovu koje je stvorio dve velike prilike koje, na žalost, Panić i Pavle Stojanović nisu iskoristili. Polet je do pobede stigao u 73. minutu kad je Tripković jednu povratnu loptu smestio u mrežu Stefana Milinkovića.

U sledećem kolu Budućnost Krušik igra u gostima protiv Zlatibora.

Pomoćni teren br. 2 FK Borac 1926 u Čačku. Gledalaca 100. Sudija Miroslav Jokić iz Bogatića.

POLET: Veselinović, Filip Bugarčić, Simić, Vasović, Milutin Bugarčić, Tripković (od 93. Pavlović) , Gavrović, Todorović, Grujičić, Majstorović (od 46. Obrenović), Radojević.

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Ivanović (od 76. Ognjen Milovanović), Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević, Panić, Nešković (od 51. Pavle Stojanović), Đurić (od 88. Radičević) , Aleksić, Igor Milovanović, Petrović.