TREĆI PORAZ SRBIJANKE ZAREDOM, SMEDEREVKE SLAVILE U VALJEVU

Odbojkašice Srbijanke su ušle u krizu rezultata pretrpevši treći uzastopni poraz u prvenstvu Druge lige “Centar”. Valjevke su u 19. kolu na svom terenu izgubile od Smedereva 1-3 (21-25, 26-28, 25-16, 21-25) u igri sa puno uspona i padova ali i grešaka, posebno kad se lomio rezultat.

СРБ-СД10

Prva polovina uvodnog seta je protekla u izjednačenoj igri ali se videlo da gošće imaju odličnu igru na mreži i snažan blok zahvaljujući dvema visokim igračicama, Mijanovićevoj i Stefanovićevoj. Smederevke su upravo na osnovu jakog bloka, preciznih smečeva ovih odbojkašica i ali i dobrog servisa Morače, uspele da se od 12-14 odvoje na 14-17 i 15-20. Izgledalo je da će gošće lako do osvajanja prvog seta ali je serija dobrih servisa Mitrovićeve vratila Srbijanku u igru posebno kad je Popadićeva snažnim smečom smanjila na 19-20. U igri nerava Smederevke uspevaju da povedu 20-22, Valjevke smanjuju na 21-22 i imaju veliku priliku da iz kontre izjednače ali greše kad je bilo najvažnije. Stefanovićeva, međutim ne greši, Smederevo osvaja ključni poen a potom lako stiže do uzimanja seta za 0-1.

СРБ-СД8

Srbijanka dobro otvara drugi set, blok Srećkovićeve i Popadićeve omogućuje vođstvo Valjevkama od 3-1. Gošće odgovaraju preko nepogrešive Stefanovićeve za 3-6 a uskoro semafor pokazuje 7-9. Bojićeva servira jako i precizno, prijem Smederevki popušta i Srbijanka izjednačuje na 9-9, 12-12 i 13-13. Dobar blok Smederevkama donosi 15-18 ali Nedeljkovića dobro servira za 17-18 da bi serija Srbijanke stigla do izjednačenja 20-20. Valjevke imaju i set loptu kod 24-23, ne koriste je a onda je Mijanovićeva odlično odigrala završnicu i kaznila greške domaćeg tima za vođstvo svog tima 0-2 u setovima.

СРБ-СД4

Ekipa Mila Rakića ponovo dobro otvara set. Živanovićeva je uspešna na servisu. Valjevke ne popuštaju, Sara Stanković odlična u prijemu. Efikasan prvi tempo Popadićeve i Mašićeve, Bojićeva ne greši u smeču da bi završnicu trećeg seta začinila Nedeljkovićeva odličnim servisima za smanjenja vođstva Smedereva 1-2.

СРБ-СД5

Početak četvrtog seta je obeležila nesigurna igra Srbijanke, na semaforu je 3-6. Ipak, Bojićeva je precizna u smeču za 5-6, Smederevo kontroliše rezultat i vodi 8-10. Valjevke imaju problema u organizaciji napada, gošće kažnjavaju te propuste za 11-15 posle asa Simićeve. Smederevke za trenutak gube koncentraciju prilikom prijema, domaće smanjuju na 13-15 ali gošće manje greše za 15-19, odnosno 16-20. Posle efektnog smeča Bojićeve semafor pokazuje 18-22 ali u završnici Srbijanka čini tri servis greške što gošćama donosi zasluženu pobedu.

U sledećem kolu Srbijanka igra protiv Spartaka u Ljigu.

CRNO-BELE 011 PONOVO BOLJE OD VALJEVA

U 20. kolu Prve lige Srbije su odbojkašice Valjeva izgubile od Crno-Belih 011 u Beogradu 1-3 (25-20, 25-27, 15-25, 23-25) i sada su trenutno na šestom mestu sa 29 osvojenih bodova.

“Prvi set smo odigrali odlično, u drugom i četvrtom smo imali vođstvo 23-20 ali nismo uspeli da to iskoristimo zbog veoma slabe igre u napadu. Podbacila je Čelićeva kao i Đukanovićeva u dizanju. Veoma dobro su odigrale Matićeva i Đenićeva i posebno, Lakićevićeva koja je ponovila još jednu odličnu partiju. Crno-Bele 011 su solidan sastav koji nas je takođe pobedio i u Valjevu” – rekao je šef stručnog štaba Valjeva, Rajko Stojanović.

Sledeći protivnik Valjevu je ekipa Panonije a meč se igra u Bačkoj Palanci.