SNAŽAN OTPOR VALISA FAVORITU IZ KRAGUJEVCA

Sinoć je nastavljeno prvenstvo Srbije u vaterpolu utakmicama Super lige od 1. do 6. mesta. Valis je u SRC “Petnica” dočekao Radničkog iz Kragujevca, nekadašnjeg šampiona, pobednika Kupa kao i učesnika Lige šampiona i nije se obrukao. Valjevci su pretrpeli poraz 9-12 (1-4, 1-2, 2-3, 5-3) ali su pokazali čvrstinu, nisu se predali posle ubedljivog vođstva gostiju u trećoj četvrtini i odličnom igrom u završnici anulirali minus da bi na kraju časno izgubili od boljeg protivnika.

VAL-KG-1

Inače, Radnički je od početka preuzeo rezultatsku inicijativu i snažnim udarcima Stankovića, Ukropine i Ćuka poveo 0-3 već posle nešto više od dva minuta igre. Neodbranjivim šutem iskosa sa desne strane Šofranac je savladao Dobožanova u završnici prvog kvartala postigavši prvi gol za svoj tim ali je u finišu najbolji strelac Kragujevčana na ovoj utakmici, Drašković pogodio za 1-4. Trener Valisa Saković je protestovao zbog kriterijuma arbitara Stanojevića i Srećkovića koji su u nekoliko navrata nepotrebno oštetili domaćina i podigli temperaturu u gledalištu. Na kraju, epilog je bio crveni karton i isključenje do kraja meča koje je zaradio temperamentni Bursać.

VAL-KG-2

Druga četvrtina je donela daleko bolju igru u odbrani Valisa, razvila se velika borba. Obradović je lepim šutem pogodio mrežu gostiju za 2-4 ali je Lukić, sa peterca, povisio na 2-5 da bi Janković, nakon isključenja M. Gavrilovića, postigao još jedan pogodak za goste.

VAL-KG-3

Nastavak je obeležila snažna ofanziva Radničkog, odbrana Valisa je popustila tako da su gosti došli do najveće prednosti na utakmici golovima Draškovića, Ukropine i Vrlića. Trener domaćina je izmenama pokušavao da zaustavi ovaj nalet gostiju, umesto Popadića na gol je stao Virijević i to je dalo rezultat. Mladi Kragujevčanin je zablistao protiv svojih dok je Baucalo sa dva efektna pogotka smanjio na 4-9 vrativši samopouzdanje u redove Valisa.

VAL-KG-4

Domaćin je odlično započeo poslednji kvartal. Virijević je bio nesavladiv a sa druge strane, Valis je najzad “otvorio” odbranu Radničkog pa su Obradović i B.Gavrilović smanjili na 6-9. Probudile su se i pristalice Valisa, Baucalo je sa peterca skinuo na 7-9 i izazvao veliko oduševljenje na tribinama. Trener Radničkog i novi selektor reprezentacije Srbije, Uroš Stevanović je zatražio minut odmora posle koga su gosti zaigrali efikasnije i golovima Vrlića i Draškovića stigli na četiri gola prednosti ne prepuštajući ništa slučaju. U završnici je M. Gavrilović bio precizan za 8-11, Radnički overava trijumf golom Pljevančića da bi konačan rezultat postavio B. Gavrilović smanjivši prednost Kragujevčana na 9-12.

Bazen SRC “Petnica”. Gledalaca 100. Sudije: Stanojević i Srećković. Isključenja: Valis 7, Radnički 12. Peterci: Valis 2 (1), Radnički 1 (1).

VALIS: Popadić, Šofranac 1, Pošmuga, Bursać, Arsenović, Obradović 2, Radanović, Baucalo 3, B. Gavrilović 2, Kovačević, Nikolov, M.Gavrilović 1, Virijević, Simić. Trener: Saković.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković , Stanojević 1, Janković 1, Ćuk 1, Antić, Ukropina 2, Poznanović, Pljevančić 1, Drašković 3, Lukić 1, Vrlić 2, Todorovski, Kojić. Trener: Stevanović.

U sledećem kolu je na programu još jedan praznik vaterpola u Valjevu pošto u SRC “Petnica” stiže Crvena zvezda.