SLABO ODIGRANA TREĆA ČETVRTINA KOŠTALA VALIS VEGU PORAZA U KOTORU

Vaterpolisti Valis Vege su porazom otvorili turnir Regionalne A1 lige za plasman od 1. do 4. mesta izgubivši u Kotoru od domaćeg Primorca rezultatom 8-12 (1-2, 4-3, 1-5, 2-2). Posle izjednačenog prvog poluvremena, Valjevci su doživeli pad u trećoj deonici kad je Primorac stekao odlučujuću prednost koju je sačuvao do kraja i zabeležio zasluženu pobedu.

КАСУМ
Igrač Valis Vege Petar Kasum (plavi 8) u akciji na jednoj od ranijih utakmica

Ekipa Miloša Sakovića se odlično držala u prve dve četvrtine protiv favorizovanog domaćina. Posle vođstva Primorca od 2-1 u prvih osam minuta kada su strelci za Kotorane bili Brguljan i Ćetković, odnosno Kasum za Valis, gosti su nastavili sa čvrstom igrom. Nakon 2.5 minuta bez gola na startu druge deonice, Valjevci su golom Obradovića izjednačili na 2-2 da bi zatim Kasum sa peterca omogućio Valisu prvo i jedino vođstvo na utakmici. Vrlo brzo je domaćin poravnao na 3-3 pogotkom Stanojevića ali se u završnici ovog dela igre se razigrao Draško Brguljan koji je vratio vođstvo Primorcu 4-3. Rogač je u svom stilu prevario čuvara mreže Kotorana, Aleksandra Kralja za još jedno izjednačenje ali je raspoloženi Brguljan uspešnom realizacijom igrača više ponovo doneo domaćinu vođstvo od 5-4. Petar Kasum je na 1.08 minuta pre kraja prvog poluvremena pogodio za novi rezultatski egal.

U nastavku je došlo do pada koncentracije u napadu Valisa zbog smanjene rotacije igrača i promašena dva zicera što je Primorac kaznio uspešno izvedenim kontranapadima. Kotorani su posle 5.5 minuta igre u trećoj četvrtini uspeli da se rezultatski odlepe na 9-5 pogocima Stanojevića, Gopčevića, Brkića i Vice. Bio je to odlučujući momenat na utakmici jer se na kraju ispostavilo da je tada udaren temelj pobede Kotorana. Za to vreme su napadi Valjevaca bili zaustavljani blokom, dobrom odbranom Kralja ili je lopta prosto odlazila pored gola. Valis je preko Obradovića smanjio na 9-6 ali je Brguljan iz kontre povisio na 10-6 posle greške Dončića. Bilo je propusta i u odbrani Valisa u ovom delu igre zbog slabijeg preuzimanja. Pored toga, Valjevci su tri puta bili neuspešni sa igračem više što je sve skupa doprinelo da domaćin stekne nedostižnu prednost uoči poslednjih osam minuta.

Primorac je do kraja znalački sačuvao rezultatski kapital iako je Rogač na startu poslednje deonice skinuo prednost Kotorana na 10-7. Domaćin je pobedu overio uspešnom realizacijom preko Brguljana i Lambija i već posle uvodnog kola stavio do znanja rivalima da je najveći favorit za prvo mesto i direktni plasman u Premijer ligu. Igrači Valis Vege su dali svoj maksimum protiv domaćeg tima koji ima višestruko veći budžet, odlične uslove na renoviranom bazenu kao i dvojicu asova, Nemanju Vica i Draška Brguljana.

U drugoj utakmici prvog kola, ekipa NBG Vukova je savladala KPK u Korčuli 12-11 (4-3, 1-1, 4-4, 3-3)

U sledećem kolu, u nedelju u 17.00 Valis Vega igra protiv KPK na Korčuli.

Bazen “Zoran DŽ. Gopčević” u Kotoru. Sudije Igor Virijević i Miroslav Mijanović. Prekršaji Primorac 10, Valis Vega 10. Peterci Primorac 0(0), Valis Vega 1(1).

PRIMORAC: Kralj, Brguljan 5, Marković, Gopčević 1, Mršić, Lambi 1, Vučković, Kastrop, Vico 1, Brkić 1,Ćetković 1, Stanojević 2, Isljamović, Janović. Trener Vjekoslav Pasković.

VALIS VEGA: Vlahović, Čabrilo, Dončić, Obradović 2, Rogač 3, Arsović, Radanović, Kasum 3, Krstić, Kovačević, Baucalo, Jun Čou, Tomić, Poznanović. Trener Miloš Saković.