SIGURNA POBEDA RUKOMETAŠA METALCA PRED UZBUDLjIVU ZAVRŠNICU PRVENSTVA U PRVOJ LIGI “CENTAR”

ORK Metalac je u 22. kolu Prve lige “Centar” bez problema preskočio još jednu prepreku porazivši u Valjevu Rakovicu rezultatom 31-24 (16-13) postigavši tako šesti uzastopni prvenstveni trijumf. Posle večerašnjeg kiksa Sinđelića na svom terenu protiv Metaloplastike 2, situacija na vrhu obećava izuzetno uzbudljivu završnicu lige gde pored Metalca svoju šansu za osvajanje prvog mesta traže Sinđelić, Novi Beograd i Loznica.

Prvih dvadeset minuta je proteklo u rezultatski izjednačenoj igri u kojoj su gosti koristili nešto ležerniju odbranu Metalca dok je sudijski par Mikić-Lalović svojim čudnim odlukama bez potrebe unosio nervozu, posebno na klupu domaćeg tima. Tome treba dodati i neugodnu i u prvom momentu zastrašujuću povredu gostujućeg igrača Đurovića u 11. minutu koji je u sudaru sa Nikolom Jovanovićem ostao da nepomično leži na parketu doživevši pravi nokaut. Brzom intervencijom dr Živkovića, pivot Rakovice se oporavio ali do kraja utakmice više nije ulazio u igru. Posle poslednjeg izjednačenja od 9-9 u 17. minutu, Metalac je zaigrao čvršće u odbrani nateravši goste na greške u napadu, usledile su brze kontre domaćeg tima, Jovanović je podigao na 11-9, kasnije je Grujičić efektno povisio na 15-11.

Valjevci su u nastavku potpuno preuzeli inicijativu a kada je u 41. minutu posle nove kontre Grujičića na semaforu stajalo 22-16, sve je bilo rešeno. Trener domaćeg tima, Dragomir Ćaćić je potom po običaju u vatru bacio mlade snage koje uz pomoć svojih iskusnijih saigrača nisu dozvolile Rakovici da osetnije smanji razliku. Postignuta je trinaesta prvenstvena pobeda domaćeg tima koji do kraja lige gostuje Metaloplastici 2, PKB-u i Sinđeliću a kod kuće dočekuje Radnički iz Obrenovca i Sinđelić.

Hala sportova. Sudije Miroslav Lalović (Beograd) i Goran Mikić (Zemun). Isključenja ORK Metalac 10 minuta, Rakovica 4 minuta. Sedmerci ORK Metalac 3 (1), Rakovica 6 (5).
ORK METALAC: Radojičić 3, Grujičić 5, M.Ćaćić 5, Nedeljković 2, Pejić 5, Pantić 5, Jovanović 5, Nešković 1.
RAKOVICA: Radovanović 4, Đurović 1, Živković 4, Vidak 3, Ničovski 7, Pavković 2, Spasojević 2, Bunčić 1.

Izvor: Valjevsaposla