SIGURNA POBEDA BUDUĆNOST KRUŠIKA PROTIV ZADRUGARA

Prvenstvo u Kolubarsko-mačvanskoj zoni se polako približava svom kraju a Budućnost Krušik, koja je još pre nekoliko kola obezbedila prvo mesto, nastavlja svoju pobednosnu seriju. Lider je u 24. kolu na stadionu “Pećina” bez većih problema visokim rezultatom od 4-0 (2-0) ispratio kući Zadrugara iz Lajkovca.

Skromni sastav lajkovačkog zonaša nije bio ozbiljan rival igračima u crvenim dresovima koji su pored četiri postignuta gola propustili još mnogo prilika da ostvare ubedljiviju pobedu. Posebno su se ispromašivali Milanović i Nemanja Janković. Prvi je u 12. minutu imao čistu situaciju sa desne strane ali je njegov šut prošao pored stative. U 20. minutu je Rašević posle jedne “sveće” u kaznenom prostoru gostiju tukao preko gola. Mladi Janković je u 26. minutu izašao sam pred Vićentijevića, šutirao je po zemlji, lopta je međutim udarila u stativu i odbila se u polje. Samo dva minuta posle toga je Milanović je visoko skočio i efektno tukao glavom ali je prečka zaustavila njegov udarac. Valjevci su došli u vođstvo u 29. minutu nakon što je Milanović sa desne strane uposlio Sofronića koji je u padu poslao loptu iza leđa mladog Vićentijevića. U poslednjim minutima prvog poluvremena je Grujičić, koji je zamenio povređenog Gentića, sa desne strane odlično ubacio loptu u šesnaesterac Zadrugara a tamo je Janković bio najprisebniji postigavši drugi gol za domaćina.

Na početku drugog poluvremena je mladi Janković imao vrlo lepu priliku za 3-0 ali je čuvar mreže gostiju zaustavio njegov udarac. U 61. minutu je Đorđević lepo centrirao, Milanović je skočio vrativši glavom loptu svojim suigračima, Ristović je odmah uposlio Raševića po levoj strani koji je bez oklevanja uputio oštar centaršut a na drugoj stativi se našao Milanović i bez problema matirao nemoćnog Vićentijevića. U 68. minutu beležimo šansu gostiju nakon što je Jerinić šutirao sa leve strane u suprotni ugao gola Rankovića ali je za malo bio neprecizan. Konačan rezultat je postavio veteran Aleksandar Đukić u 77. minutu koji je, idealno nabačenu loptu Raševića, sjajnim udarcem glavom poslao u mrežu gostiju.

U pretposlednjem kolu Budućnost Krušik igra protiv Ribnice u Mionici.
Strelci: Sofronić u 29, Janković u 45, Milanović u 61. i Đukić u 77. minutu.
Stadion: „Park Pećina“, Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Petrović (Loznica).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Ranković, Tintor, Gentić (od 24. Grujičić), Bošković, Ristović (od 73. Kojić), Sofronić (od 60. M. Petrović), Rašević, Janković, P. Petrović, Milanović, Đorđević.

ZADRUGAR: Vićentijević, Antonić, Savković (od 63. Ž. Pavlović), Novaković, Radovanović, Stevanović, Dejanović, M. Pavlović, Jerinić, Gavrilović, Radibratović.

RADNIČKI BEZ PARDONA PROTIV ŽELJE U LAJKOVCU, 4-2 ZA NARANDŽASTO-PLAVE

Fudbaleri Radničkog su u 24. kolu Kolubarsko-mačvanske zone danas odneli sva tri boda iz Lajkovca nadigravši domaćeg Železničara 4-2 (1-1). Ekipa Dragiše Ostojića je ponovo pokazala karakter i stigla do svoje osme prvenstvene pobede iako je domaćin dva puta vodio.

Železničar je poveo u 34. minutu preko Luke Živanovića, Radnički je izjednačio golom Bankovića u 45. minutu. Domaći tim je ponovo poveo u 53. minutu pogotkom Kostadinovskog. Mladi Simeunović je u 65. minutu pogodio za 2-2 a zatim je gost preuzeo inicijativu i golovima Raše Đurića u 83., odnosno Marka Živanovića u 86. minutu obezbedio trijumf od 4-2.

U sledećem kolu Radnički dočekuje Cer iz Petkovice.