Rukometašice Metalca 2015 ponovo na 2. mestu nakon pobede nad Lozničankama

Rukometašice Metalca 2015 su odlično startovale nakon poduže pauze uslovljene korona virusom. Posle odlične igre i pobede u Sopotu nad Kosmajem 30-26 (14-14) u 16. kolu Prve lige “Centar” u meču u kom je briljirala Milica Živanović sa 12 golova, devojke Dušana Novokmeta su večeras ponovo trijumfovale. Valjevke su u zaostaloj utakmici 15. kola na svom terenu porazile ekipu ORK Loznice rezultatom 36-26 (17-13), vrativši se na drugu poziciju na tabeli iza vodećeg Radničkog.

RK Metalac 2015 – ORK Loznica / Foto: Sreten Pantelić

Metalac 2015 je potvrdio ulogu favorita na večerašnjoj utakmici pošto je od samog početka kontrolisao igru i rezultat i nije dozvolio gošćama na čelu sa iskusnom Jasminom Simić da naprave bilo kakvu vrstu iznenađenja.

Trener Novokmet je dao šansu mlađim snagama sa Tipkovićevom na golu, Jakovljevićevom, Damnjanovićevom i Spasojevićevom u polju i one su se svojski trudile da je maksimalno iskoriste. Na kraju je epitet najbolje igračice susreta ponela mlada Nataša Spasoejvić.  Ton u igri domaće ekipe su, naravno, davale njihove iskusnije drugarice Živanovićeva, Mandićeva, Mosurovićeva i ostale.

Valjevke su u prvom poluvremenu imale najveću prednost 11-6 u 14. minutu, Lozničanke su se najviše približile u završnici prvog dela na 16-13 ali je pred sam zvuk sirene Živanovićeva u svom stilu matirala Popovićevu za 17-13.

Posle odmora nije bilo dileme, Metalac je odmah u uvodnim minutima nastavka podigao na 19-13 golom Karadinovićeve a potom je prednost rasla iz minuta u minut i na kraju je zabeležena pobeda sa dvocifrenom razlikom. Interesantno je da je u sastavu domaće ekipe, kao i u Sopotu, bila Marija Marković (Belušević) koja se polako vraća u trenažni proces posle porođaja.

ŽRK Metalac 2015 savladao ORK Loznica 36:26 / Foto: Sreten Pantelić

Mesto događaja: Hala sportova. Sudije: Veljko Đorđević i Luka Lazović iz Beograda. Isključenja: Metalac 2015 – 10 minuta, ORK Loznica – 4 minuta. Sedmerci: Metalac 2015 – 3(2), ORK Loznica – 7(6).

ŽRK Metalac 2015: Mandić 7, Mosurović 4, Mijailović 4, Karadinović 3, Jakovljević 1, Živanović 8, Damnjanović 1, Despotović 4, Spasoejvić 4.

ORK Loznica: Helena Petrić 4, Kuljanin 4, Vasić 1, Simić 8, Emilija Petrić 9.

U sledećem kolu Metalac 2015 je slobodan, dok u poslednjem kolu Valjevke igraju protiv druge ekipe Medicinara u Šapcu.

Izvor: valjevskaposla.info