REVIJA GOLOVA U MIHAJLOVCU I BOD ZA BUDUĆNOST KRUŠIK

U pretposlednjem kolu Srpske lige Zapad, Budućnost Krušik je igrala nerešeno protiv OFK Mihajlovca u gostima 3-3 (1-2). Sa podmlađenom zadnjom linijom u kojoj nije bilo iskusnih Petrovića i Đermanovića, Valjevci su uspeli da nadoknade dva gola prednosti domaćina i da izjednače. Ekipa Koste Markovića je u završnici mogla i da osvoji sva tri boda ali su im poništena dva gola koja su po mišljenju ljudi iz valjevskog srpskoligaša bila regularna.

PAVLE STOJANOVIC
Pavle Stojanović, najbolji strelac Budućnost Krušika u sezoni 2024-25

Valjevci su poveli u 17. minutu evrogolom 21-godišnjeg Jovančevića koji je sa dvadesetak metara zatresao mrežu golmana domaćih Đorđevića. Izjednačio je Arsenijević u 33. minutu preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, Kačarević je bio nemoćan. Domaćin je poveo u 44. minutu nakon što je posle jedne nabačene lopte u kazneni prostor gostiju, Kuzmanović je bio dobro postavljen kod druge stative pogodivši mrežu Valjevaca.

Odbrana Budućnost Krušika je ponovo bila neoprezna u 52. minutu kad je Arsenijević iskosa sa desne strane našao put do mreže Kačarevića za 3-1. Valjevci su ekspresno izjednačili, Igor Milovanović je lepo centrirao u šesnaesterac OFK Mihajlovca a Panić je loptu zahvatio glavom i pogodio za 3-2.

Gost je izjednačio u 90. minutu preko svog najboljeg strelca Pavla Stojanovića koji je svojim desetim prvenstvenim golom postavio konačan rezultat utakmice.

Valjevcima je arbitar Nemanja Popović iz Natalinaca poništio golove koje su postigli Starčević i Nešković mada iz redova gostiju tvrde da su oba pogotka bila regularna. Bilo kako bilo, Budućnost Krušik je uoči poslednjeg kola na petom mestu sa 44 osvojena boda. Gost na Pećini u poslednjem 30. kolu biće Sloga iz Požege.

Stadion “Mihajlovac”. Gledalaca 100. Sudija Nemanja Popović (Natalinci).

OFK MIHAJLOVAC: Đorđević, Jaćimović, Šapić, Aleksa Milosavljević, Kuzmanović, Nikolić, Miljković, Pejić, Arsenijević, Ivan Milosavljević, Stanić.

BUDUĆNOST KRUŠIK: Kačarević, Blažić, Ranisavljević (od 82. Nešković), Jovančević (od 46. Ivanović) , Jakovljević, Panić, Pavle Stojanović, Starčević, Nemanja Stojanović (od 72. Lazarević), Đurić (od 58. Ognjen Milovanović), Isidorović (od 46. Igor Milovanović).