RAZOČARAVAJUĆI REMI BEZ GOLOVA NA PEĆINI

Posle teškog poraza od Jošanice prošle nedelje u Novom Pazaru, Budućnost Krušik je imala priliku da se iskupi u 6. kolu protiv Reala iz Podunavaca ali nije uspela da osvoji sva tri boda pošto je odigrala 0-0 na Pećini.

BK-REAL1
Mladi napadač Budućnost Krušika, Nemanja Panić u sendviču između Željka Basarića (levo) i Mateje Dukića (beli 22)

Valjevci su razočarali ono malo publike na tribinama pokazavši jalovu igru i zabrinjavajuće probleme sa realizacijom. Srpskoligaš sa Pećine je u ovih šest odigranih kola uspeo da zatrese protivničku mrežu samo u tri navrata što je zaista jako malo. Rezultat duela sa Realom je najpravedniji jer su gosti u prvom poluvremenu imali tri izrazite prilike i samo je odličan refleks i dobra reakcija čuvara mreže Milinkovića spasila Valjevce. U 10. minutu je Marinković sjajno reagovao nakon centaršuta sa strane i lepim udarcem glavom gađao sam gornji ugao gola domaćina, Milinković je, međutim, efektnom paradom uspeo da spreči vođstvo Reala. U 26. minutu je isti igrač pokušao da pogodi mrežu Valjevaca ali je i ovoga puta golman Budućnost Krušika zaslužio sve čestitke za sjajnu odbranu. Gosti su imali još jednu priliku kad je njihov napadač ostao sam na desetak metara posle lukave akcije svojih drugara, njegov udarac je, na sreću Budućnost Krušika, bio neprecizan. Valjevci su mogli preko Ristovskog da učine nešto više nakon jedne akcije ali je lopta koju je uputio ka mreži Reala pogodila Jovića na samoj gol liniji. U završnici prvih 45 minuta Starčević je imao jednu polu šansu ali nije stigao da zatvori jednu nabačenu loptu pred gol gostiju.

Budućnost Krušik je u nastavku pokušavala da stigne do vođstva ali je teško dolazila u šansu. Ipak, u 58. minutu je Starčević sa ivice šesnaesterca uputio oštar udarac ali je čuvar mreže gostiju uspeo da izbije loptu u polje. Osetio se i umor u igri izabranika Peđe Simića ali je domaćin u 67. minutu imao još jednu priliku kada je Panić sa desne strane, iz kaznenog prostora Reala zavrnuo jednu loptu prema sredini, tamo su Ristovski i Starčević zasmetali jedan drugom tako da je i ova prilika propala. Najzad, Krstić je u jednom momentu nabacio nisku loptu sa leve strane, ona je putovala uz samu gol liniju ali tamo nije bilo nikog od domaćih napadača da je pošalje u mrežu.

BK-TEAL2
Jovan Jakovljević (crveni 6) pokušava da dođe do lopte pored Mateje Dukića (beli 20) i Nikole Marinkovića (desno)

U sledećem kolu Budućnost Krušik igra u Loznici a kako se saznaje taj duel bi mogao da bude održan u okviru otvaranja novog velelepnog stadiona na Lagatoru.

Stadion SRC “Pećina”. Gledalaca 150. Sudija Danijel Đurić iz Kragujevca. Žuti kartoni Ristovski (Budućnost Krušik).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Ivanović (od 74. Todorović), Ranisavljević (od 28. Đermanović), Ristovski, Martinović, Stojanović (od 69. Panić), Starčević, Isidorović, Petrović, Munjić (od 46. Krstić), Đurić (od 46. Jakovljević).

REAL: Simić, Jović, Đerković, Marinković, Pantić (od 84. Simović), Vučićević (od 46. Šutić), Savić, Dukić (od 90. Popović), Luković, Basarić, Janković (od 78. Vukosavljević).