Radnički slavio u Mionici posle velike drame

Radnički je u utakmici 13. kola Kolubarsko-mačvanske zone ostvario izuzetno važnu pobedu bacivši na pleća Ribnicu u Mionici rezultatom 3-2 (2-1). Valjevci su ostvarili pravi podvig jer su poslednjih 30 minuta igrali sa dva igrača manje a, sa druge strane, nisu mogli da računaju na povređenog Raševića i kažnjenog Milanovića. Pored toga što su se narandžasto-plavi revanširali komšijama za poraz na Petom puku, tri boda iz Mionice i dalje drže izabranike Vladice Petrovića u borbi za prvo mesto koja će do kraja prvenstva biti izuzetno neizvesna i uzbudljiva.

BOJAN ĐURIĆ
Bojan Đurić pred golom Ribnice na utakmici ova dva rivala na Petom puku

U dramatičnom duelu starih rivala Radnički je odlično otvorio utakmicu i u prvih 30 minuta bio apsolutno dominantan na nakvašenom i za igru nemogućem terenu. To nije sprečilo goste da sjajnom igrom potpuno potisnu Ribnicu i da već posle pola sata povedu sa 2-0. U 10. minutu je Vasić, koji je ovom prilikom pokrivao poziciju levog krila, sjajno prošao po levoj strani a onda centrirao u kazneni prostor Mioničana, Živanović je sa nekih desetak metara bio precizan za vođstvo Radničkog. U 29. minutu je Vasić primio dubinski pas vrlo dobrog Ristovića iza poslednje linije Ribnice, utrčao u šesnaesterac domaćina i lako matirao Milića za 2-0. Gosti su imali još nekoliko prilika ali nisu bili precizni. Ribnica je smanjila prednost Radničkog u 39. minutu preko Sofronića. Gentić je lepo ispratio centaršut na prvoj stativi, produžio loptu dalje da bi Strahinja Sofronić pogodio za 2-1. Samo par minuta kasnije, Radnički ostaje bez Vasića koji dobija direktni crveni karton zbog prekršaja koga je nesigurni arbitar okvalifikovao kao dovoljno grub za isključenje.

Ribnica je stigla do izjednačenja u 52. minutu preko Milana Uroševića. Golu domaćina je prethodio centaršut sa strane, Ranković je već imao loptu u rukama ali je ispustio posle duela sa Plećićem, koji je načinio očigledan faul. Sudija nije reagovao a Milanu Uroševiću je preostalo samo da je pošalje u mrežu za 2-2. Gosti su doživeli novi peh u 60. minutu kada je Stevanović dobio drugi žuti karton pošto je ispucao loptu nakon sudijinog zvižduka.

Ribnica je osetila svoju šansu ali je napadala neorganizovano i stihijski dok je Radnički pokušavao da što duže sačuva loptu. Završnica se pretvorila u pravu dramu. U jednoj akciji Radničkog blizu korner linije domaćina u 90. minutu je odlični veteran Ristović, okružen sa tri protivnika, nastojao da sačuva loptu. Iskusni vezista narandžasto-plavih je krajičkom oka spazio Živanovića poslavši mu upotrebljiv pas. Plavokosi napadač Radničkog je u svom stilu uspeo da se oslobodi protivnika a onda punom nogom poslao loptu u mrežu za veliki pobedu i ogromnu radost gostiju iz Valjeva.

U sledećem kolu na Peti puk dolazi OFK Osečina.

Stadion FIK “Ribnica” u Mionici. Gledalaca 200. Sudija Miroslav Jokić (Bogatić).

RIBNICA: Milić, Popović, Zeman, Papić, Kremić, Sofronić, Plećić, Rajković, Uroš Urošević (od 75, minutu Savić), Nikolić (od 46. Milan Urošević), Gentić.

RADNIČKI: Ranković, Vasiljvić, Marković, Stevanović, Simeunović, Đurić, Vasić, Živanić (od 84. Matić), Ašković, Ristović, Živanović.