RADNIČKI IZDAO SAOPŠTENJE POSLE SKANDALOZNOG SUĐENJA I PORAZA U DIVCIMA

Radnički je doživeo treći prvenstveni poraz pošto je u 8. kolu Kolubarsko-mačvanske zone izgubio od ekipe OFK Divci u gostima rezultatom 1-3 (0-1) u utakmici koju je obeležilo skandalozno deljenje pravde sudijske trojke iz Velike Plane. Narandžasto-plavi su izdali saopštenje nakon sramotnog suđenja u Divcima a u propisanom roku će se i zvanično žaliti. Iz kluba sa Petog puka kažu da odavno nije viđena veća fudbalska krađa od ove u Divcima čiji su glavni protagonisti bili glavni sudija Jovan Adamović i pomoćnici Predrag Kotorčević i Nikola Mitić, svi iz Velike Plane i svi poznati po nekvalitetnom suđenju.

RAD-DIV14
Detalj sa utakmice između Radničkog i OFK Divci prošle sezone u Valjevu

Po rečima sportskog direktora Radničkog, Radovana Rankovića, sudijska trojka nije dosudila dva klasična penala za Radnički, priznala pogodak OFK Divaca iz očigledne nedozvoljene pozicije i propustila da sankcioniše veliki broj oštrih pa i grubih startova igrača domaćeg tima od kojih su neki bili sa leđa, što se kažnjava žutim ili direktnim crvenim kartonom.

U jednom trenutku su gosti bili vrlo blizu odluke da napuste teren iritirani tendencioznim i bezobraznim deljenjem pravde, prekid trajao skoro dvadesetak minuta ali su na kraju odlučili da ostanu do kraja.

Radnički je bio izrazito dominantniji protivnik sa ubedljivo dužim posedom lopte i sa velikim brojem prilika stvorenim pred golom Markovića. Gost je u prvom poluvremenu imao nekoliko stoprocentnih prilika kao što su bili stativa Živanovića, šanse Milanovića i Raševića. I kako to obično biva, ko ne da gol, obavezno ga primi. Domaćin je poveo pogotkom Valjevca Beluševića u 35. minutu. I pored toga, Radnički je i dalje bio bolji rival, imao terensku inicijativu i više napadao. U 39. minutu je načinjen očigledan prekršaj na Ristoviću u kaznenom prostoru OFK Divci ali je Adamović loptu izvukao van, na ivicu šesnaesterca iako su svi videli da je faul napravljen unutar.

Do izjednačenja je Radnički stigao u 56. minutu nakon sjajnog udarca Ristovića koji je sa skoro tridesetak metara zatresao mrežu Markovića. Usledio je još jači pritisak gostiju, u 64. minutu Simeunović pogađa prečku. Isti igrač je u 77.. minutu bio u gol šansi u šesnaestercu Radničkog, ponovo je odbrana domaćina napravila prekršaj i ponovo je pištaljka Adamovića ostala nema. Odmah posle toga, poslednja linija OFK Divci je u panici izbacila jednu loptu iz svog kaznenog prostora, ona je došla do Mićića koji je bio duboko u ofsajdu ali arbitar nije reagovao tako da je Mićić iskoristio ovaj sudijski dar i bez problema doveo svoj tim u vođstvo od 2-1. Gosti su protestovali, Adamović nije hteo da promeni odluku pa je malo nedostajalo da Radnički sa svim igračima na terenu i klupi napustio stadion “Aerodrom”.

Na kraju, Radnički je odustao od napuštanja terena i ostao do kraja a konačan rezultat je postavio Belušević u 100. minutu.

U sledećem kolu gost na Petom puku biće Rađevac iz Krupnja.

Stadion “Aerodrom” u Divcima. Gledalaca 150. Sudija Jovan Adamović iz Velike Plane. Žuti kartoni Terzić i Baratović (OFK Divci), Ranković, Vasić, Ašković i Ristović (Radnički).

OFK DIVCI: J. Marković, Jevtić, Velimirović, Tintor, Stjelja, Žarković (od 46. Savković), Krstić (od 95. Maksić), Terzić, Belušević, Baratović, Mićić.

RADNIČKI: Ranković, S. Marković (od 46. Stevanović), Simeunović, Đurić, Rašević (od 46. Petrović), Vasić (od 85. Mihailović), Živanić, Ašković, Milanović, Ristović (od 85. Matić), Živanović.