RADNIČKI ISPUSTIO POBEDU BOGATIĆU

Fudbaleri Radničkog su u 6. kolu Kolubarsko-mačvanske zone gostovali u Bogatiću odigravši nerešeno 1-1 (1-0) protiv domaće Mačve 1929. Narandžasto-plavi su protiv bivšeg srpskoligaša prikazali možda i najbolju partiju ove sezone, dominirali su tokom cele utakmice, imali više šansi ali su dozvolili domaćinu da u završnici stigne do boda.

Rašević
Miloš Rašević, strelac jedinog gola za Radnički na utakmici u Bogatiću

Valjevci su potpuno kontrolisali igru prvom poluvremenu, igrajući visok presing zahvaljujući kome su u 29. minutu oduzeli loptu protivniku, Petrović je odvukao čuvara na stranu a Živanović idealnim pasom kroz sredinu pronašao Raševića koji je manirom iskusnog asa vrhom cipele ćušnuo loptu u mrežu preko golmana Mačve. Rašević je i u završnici prvog dela bio kreator lepe prilike kada je vešto izveo slobodan udarac iz skraćenog kornera, čuvar mreže domaćina, Stojčević je sjajno intervenisao odbranivši njegov šut.

Radnički je drugo poluvreme otvorio izvanrednom prilikom Milanovića koji je sa pet metara promašio prazan gol. Gost je i dalje igrao organizovanije, imao inicijativu i bio bolji rival. Ipak, u 81. minutu je usledio centaršut Mačve sa boka, odbrana Radničkog je za trenutak bila neoprezna a Jerotić je neometan sa pet metara glavom pogodio dalji ugao za izjednačenje. Već u sledećem napadu Radnički je opet imao veliku priliku kada je Perić iz jednog odbitka pogodio prečku.

U sledećem kolu Radnički dočekuje Železničara iz Lajkovca.

Gradski stadion u Bogatiću. Gledalaca 100. Sudija Stefan Zujalović iz Aranđelovca. Žuti karton Vukojević (Mačva 1929).

MAČVA 1929: Stojčević, Šuman (od 46. Vladimir Tomić), Vukojević, Mišić (od 78. Popadić), Jerotić, Aleksandar Tomić, Stanić, Isaković, Marko Simić, Nemanja Simić, Drezgić.

RADNIČKI: Ranković, Marković (od 71. Stevanović), Simeunović, Đurić, Petrović (od 80 Perić), Rašević, Vasić, Živanić, Ašković, Milanović, Živanović.