RADNIČKI BOLJI OD VALISA U ČETVRTFINALU KUPA SRBIJE

Vaterpolisti Valis Vege nisu uspeli da se plasiraju na završni turnir četvorice u Kupu Srbije pošto su u četvrtfinalnoj utakmici poraženi od Radničkog u Kragujevcu rezultatom 11-14 (1-1, 4-4, 3-3, 3-6).

VAL-RAD16
Detalj sa utakmice između Valisa i Radničkog prošle sezone u SRC “Petnica”

Kragujevčani su stigli do pobede u samoj završnici poslednje četvrtine posle izuzetno izjednačene utakmice u kojoj Valis nije dozvoljavao ambicioznom domaćinu da se rezultatski odlepi. Valjevci su poveli golom Kasuma sa peterca, a Radnički je izjednačio udarcem Dadvanija iz daljine. U drugoj deonici su se rivali smenjivali u minimalnom vođstvu, prvo su Kragujevčani poveli pogotkom Ranđića za 1-2 da bi Obradović i Kovačević preokrenuli za prednost Sakovićeve čete od 3-2. Radnički golovima Vićkovića i Šulca ponovo vraća vođstvo (4-5) na minut i deset sekundi pre odlaska na odmor ali se gosti ne predaju i preko Dimitrija Obradovića izjednačuje na 5-5.

Domaći tim bolje otvara treću deonicu, Gruzijac Adeišvili pogađa sa pozicije centra za 5-6 a nešto kasnije Pljevančić diže na 6-8. Valis je i ovoga puta našao odgovor za ofanzivu Kragujevčana jer su na drugoj strani bili precizni Rogač i Obradović (8-8).

Radnički je na startu poslednjeg kvartala opet “pobegao” na 8-10 pogocima Šulca i Adeišvilija ali su čvrsti Valjevci ponovo brzo reagovali za 10-10 golovima Rogača i Kovačevića. Ranđić i Šulc su bili precizni za novu prednost domaćina od +2 (10-12), Krstić skida na 11-12, Šulc ne greši na minut i deset sekundi pre kraja (11-13) da bi pečat na pobedu Radničkog i revanš za poraz u prvenstvu u poslednjim sekundama stavio Stanojević.

Bazen Radnički. Sudije: Milović i Stanojević. Isključenja: Radnički 16, Valis Vega 15. Peterci: Radnički 2.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević 2 , Janković, Ranđić 2, Gavrilović, Adeišvili 2, Dadvani 2, Pljevančić 1, Vićković 2, Šulc 4, Antić 1, Todorovski, Tanasijević. Trener Stevanović.

VALIS VEGA: Vlahović, Mitrović, Petrovski, Obradović 3, Rogač 2, Dončić, Radanović 1, Kasum 2, Krstić 1, Kovačević 2, Baucalo, Brkić, Tomić, Borovićanin. Trener Saković