PRVOG DANA TREĆEG TURNIRA A1 REGIONALNE VATERPOLO LIGE VALIS SAVLADAO MEDVEŠČAKA, POBEDE NAISA I VUKOVA

U SRC “Petnica” danas je počeo treći turnir A1 Regionalne vaterpolo lige na kome učestvuju Valis, Vojvodina (Novi Sad), Vukovi (Beograd), Nais (Niš), Medveščak (Zagreb) i Proleter (Zrenjanin). Prvi dan je doneo zanimljive utakmice, veliku borbu i dosta uzbuđenja.

VAL-MED1

Domaći Valis je pobedio Medveščaka rezultatom 14-10 (4-3, 3-2, 3-2, 4-3) u interesantnom duelu koga su obeležili efikasni Radanović i Miljak Domaćin je odlično otvorio meč i golovima Baucala i Radanovića iz peterca već na startu poveo 2-0. Zagrepčani su se brzo sredili i pogotkom iskusnog Miljaka u situaciji igrača više smanjili na 2-1, Marković je potom iz peterca poravnao rezultat na 2-2 a odlični Miljak je snažnim udarcem na minut i po pre kraja prve četvrtine doveo Medveščak u vođstvo. Valisu je pripala završnica ovog dela igre, tačnije Radanoviću koji je bio precizan i sa dva gola vratio svom timu rezultatsku inicijativu.

VAL-MED2

Valis je zaigrao čvršće u odbrani u drugom kvartalu. Novi igrač u Valisu, centar Nikolov je zatresao mrežu solidnog golmana gostiju Čelara u situaciji sa igračem više, odmah je uzvratio Miljak pogotkom uz brojčanu prednost Zagrepčana. Valjevci zatim preko Kovačevića i Radanovića dižu na 7-4 da bi veteran Medveščaka Pavo Marković bio precizan smanjivši vođstvo domaćina na 7-5.

VAL-MED3

Ekipa Miloša Sakovića je u trećoj četvrtini uspela da održi rezultatsku prednost i praktično udari temelje pobede mada je Marković u uvodnim minutima nastavka zatresao mrežu Popadića za 7-6. Srđan Baucalo je uspeo da se oslobodi svog čuvara i majstorski savladao Čelara, Obradović je iz kontre pogodio za 9-6 da bi Bursać iz peterca povisio na 10-6. U samom finišu je najbolji igrač gostiju Miljak bio precizan i smanjio prednost Valjevaca.

VAL-MED4

Zagrepčani su krenuli na sve ili ništa u poslednjem kvartalu. Marković i Bušić pogađaju za 10-9 nagoveštavajući neizvesnu završnicu. U minutima koji su usledili Valis je pokazao karakter i mentalnu snagu. Levoruki Šofranac je u svom stilu izuzetno tačnim udarcem, kroz šumu ruku, pogodio desni ugao Čelarovog gola a onda je na scenu stupio Nikolov koji je sa dva uzastopna pogotka podigao na 13-9. U međuvremenu je Popadić bio uspešan odbranivši nekoliko udaraca gostiju a pečat na pobedu je stavio Radanović koji je kaznio grešku Medveščaka i iz kontre savladao Čelara. Miljak je u samoj završnici ublažio poraz svog tima.

SRC “Petnica”. Peterci Valis 2(2), Medveščak 1(1). Prekršaji Valis 11, Medveščak 10.

VALIS: Popadić, Šofranac 1, Pošmuga, Bursać 1, Arsenović, Obradović 1, Radanović 5, Baucalo 2, Bogdan Gavrilović, Kovačević 1, Nikolov 3, Matija Gavrilović, Virijević, Simić. Trener Miloš Saković.

MEDVEŠČAK: Čelar, Bakarić, Car, Bušić 1, Gavranić, Marković 4, Miljak 5, Paić, Brajković, Zaninović, Tkalčec. Trener Ivan Rukavina.

U ostalim mečevima Nais je u prvoj utakmici bio bolji od Proletera 10-9 (3-2, 2-0, 2-4, 3-3) dok je Vojvodina porazila Vukove rezultatom 11-8 (3-0, 2-1, 2-3, 4-4). Predvođeni Mitrovićem i Vulovićem, Nišlije su od početka vodile protiv borbenog Proletera. Kada je na 3.5 minuta pre kraja meča Nais poveo 10-7 očekivala se mirna završnica. Proleter je, međutim, golovima Matkovića i Ilića uspeo da se približi protivniku na 10-9 i imao šansu za izjednačenje. Odlični golman Nišlija Tomić bio je nesavladiv tako da je pobeda zasluženo pripala Naisu.

NAIS-PROL1

Pojačana Vojvodina, koja će na na ovom turniru biti najveći rival Valisu, je uvodnoj četvrtini povela sa 3-0 što se na kraju ispostavilo kao odlučujuće u duelu sa Vukovima. Novosađani su nastavili efikasno i u drugom kvartalu kada su preko Rogača i Radovanlije obezbedili najveću prednost od 7-1. Usledilo je manje opuštanje i Vukovi smanjuju na 7-4 ali Vojvodina je ponovo u poslednjoj četvrtina dodala gas i na kraju zasluženo trijumfovala.