Press "Enter" to skip to content

PROGRAM MANIFESTACIJE ,,DEČJA NEDELJA” od 03. do 08. oktobra 2022.

PROGRAM MANIFESTACIJE ,,DEČJA NEDELJA”

3. oktobar, ponedeljak

PROGRAM SVEČANOG OTVARANJA ,,DEČJE NEDELJE” VALJEVO 2022.

11.00 SVEČANO OTVARANJE „DEČJE NEDELJE“

U OŠ ,,MILOŠ MARKOVIĆ” DONJE LESKOVICE

SCENSKO MUZIČKI KOLAŽ NA TEMU ,,ŠTA DETETU TREBA DA RASTE DO NEBA”

– Priredba učenika mlađih razreda

– Izložba likovnih radova

– Puštanje balona sa porukama na temu ŠTA DETETU TREBA DA RASTE DO NEBA

9.00 ZASTANI I POGLEDAJ, MALO PAŽNJE MENI DAJ

U izlozima grada: Izložba radova dece PU ,,Milica Nožica; Valjevo

Za svu decu i građane Valjeva

Mesto: Izlozi u BID zoni

Organizator: PU ,,Milica Nožica”; Valjevo

Napomena: Izložba traje do kraja ,,Dečje nedelje”; 2022.

9.00 ZAJEDNO SMO NA PUTU VAŠEG ODRASTANJA

Izložba

Teme: Lična higijena i nega, Pubertet, Pravilna ishrana,

Deci predškolskog i školskog uzrasta do 8. razreda, vaspitačima, učiteljima, nastavnicima

Mesto: Dečja biblioteka Valjevo

Organizator: DZ patronaža i Medicinska škola Valjevo

10.30 ŠIRIMO DRUGARSTVO, LJUBAV I POŠTOVANJE

Defile učenika 2. razreda Celodnevne nastave

Učenici sa svojim učiteljima, transparentima, porukama, balonima defileom od OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevo do Platoa CZK-a na

kome će se održati kraći program, skreću pažnju celokupne zajednice na dečja prava

Mesto: od OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevo do Platoa CZKa

Organizator: OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevo

4.oktobar, utorak

8.30 i 10.00 ZAJEDNO SMO NA PUTU VAŠEG ODRASTANJA

Predavanja na temu:

Lična higijena i nega i Pravilna ishrana za predškolce i učenike od 1-4. razreda

Pubertet – rast i razvoj za učenike 5. i 6. razreda

Očuvanje reproduktivnog zdravlja mladih za učenike 7. i 8. razreda

Mesto: PU ,,Milica Nožica’’ i OŠ ,, Milovan Glišić” Valjevska Kamenica

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo,

Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

10.00 PEVAM DANJU, PEVAM NOĆU

Muzičko dramska priredba

Učenika od 5.do 8. razreda OŠ ,,Sestre Ilić” Valjevo učenicima

OŠ ,,Dragoljub Ilić” Dračić

Mesto: OŠ ,,Dragoljub Ilić” Dračić

Organizator: OŠ ,,Sestre Ilić” Valjevo

19.00 KONCERT DOBRODOŠLICE

Koncert ansambla, horova i orkestra MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo

Za najmlađe učenike osnovne muzičke škole, njihove roditelje i građanstvo

Mesto: Koncertna sala MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo

Organizator: MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo

5.oktobar, sreda

10.00 PEVAM DANJU, PEVAM NOĆU

Muzičko dramska priredba

Učenika od 5.do 8. razreda OŠ ,,Sestre Ilić” Valjevo učenicima OŠ ,,Stevan Filipović” Divci

Mesto: OŠ ,,Stevan Filipović” Divci

Organizator: OŠ ,,Sestre Ilić” Valjevo

12.30 ZAJEDNO SMO NA PUTU VAŠEG ODRASTANJA

Predavanja na temu:

Lična higijena i nega i Pravilna ishrana za učenike od 1-4. razreda

Pubertet – rast i razvoj za učenike 5. i 6. razreda

Očuvanje reproduktivnog zdravlja mladih za učenike 7. i 8. razreda

Mesto: OŠ ,,Dragoljub Ilić Dračić

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo, Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

15.00 KAPETAN DŽON PIPLFOKS

Pozorišna predstava korisnika Dnevnog boravka za decu i mlade sa smetnjama u razvoju, učenika Muzičke i drugih škola

Mesto: Sala MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo

Organizator: Udruženje za pomoć deci sa smetnjama u razvoju ,,Naši snovi” Valjevo

CRTAM, SLIKAM, ŠARAM, RUČICAMA STVARAM

Likovna radionica predškolske grupe vrtića ,,Zvončić”, ,,Pinokio”, ,,Hajdi” i deca grada Valjeva

Mesto: Gradski trg

Organizator: PU ,,Milica Nožica” Valjevo

13.00 GRADSKI TURNIR U STONOM TENISU

Učenika od 5-8. razreda valjevskih osnovnih škola

Mesto: Fiskulturna sala Prve osnovne škole

Organizator: Prva osnovna škola Valjevo

6.oktobar, četvrtak

9.30 i 10.30 MALA ŠKOLSKA MUZIKA

Edukativni koncert učenika i profesora MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo za sve valjevske predškolce

Mesto: Koncertna sala MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo

Organizator: MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo

10.00 UPLAKANA KATARINA

Poklon predstava Grada Valjeva svim predškolcima

Produkcija: Puls teatar Lazarevac

Mesto: Velika scena Centra za kulturu Valjevo

Organizator: Centar za kulturu Valjevo

10.00 PODRŠKA INKLUZIJI

Radionice i kviz dece sa smetnjama u razvoju deci predškolskog i školskog uzrasta u Bebića Luki

Mesto: edukacioni centar ,,Episkop Milutin”; Bebića Luka, Rebelj

Organizator: Udruženje ,,Zagrljaj” Valjevo

10.00 ZAJEDNO SMO NA PUTU VAŠEG ODRASTANJA

Predavanja na temu:

Lična higijena i nega i Pravilna ishrana za učenike od 1-4. razreda

Pubertet – rast i razvoj za učenike 5. i 6. razreda

Očuvanje reproduktivnog zdravlja mladih za učenike 7. i 8. razreda

Mesto: OŠ ,,Miloš Marković” Donje Leskovice

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo,

Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

10.00 DEČJI SURETI U OGLAĐENOVCU

Likovna kolonija: Moje je pravo da slikam, crtam, vajam i bojim

Učesnici: Učenici starijih razreda OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevska Kamenica, OŠ ,,Zdravko Jovanović” Poćuta, OŠ ,,Ilija

Birčanin” Stave i OŠ ,,Prota Mateja Nenadović” Brankovina

Mesto: Školski objekat u Oglađenovcu OŠ ,,Milovan Glišić”

Organizator: OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevska Kamenica

11.00 AKO ŽELIŠ MIŠIĆE…

Radionica o zdravoj ishrani

Za predškolsku grupu ,,Hajdi”

Mesto: Ekonomija Poljoprivredne škole sa domom učenika Valjevo

Organizator: Poljoprivredna škola sa domom učenika Valjevo –

Učenički parlament

11.00 OVO SE (NE) BACA!!

Ekološka radionica korisnika Dnevnog boravka, učenika svih osnovnih škola

Mesto: Dnevni boravak Valjevo

Organizator: Udruženje za pomoć deci sa smetnjama u razvoju ,,Naši snovi” Valjevo

11.30 NE LJUTI SE ČOVEČE

Turnir učenika 3. razreda valjevskih osnovnih škola

Mesto: OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevo

Organizator: OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevo

12.00 IZMEĐU DVE VATRE

Turnir učenika 4. razreda

Mesto: OŠ ,,Nada Purić” Valjevo

Organizator: OŠ ,,Nada Purić” Valjevo

12.00 UPLAKANA KATARINA

Poklon predstava Grada Valjeva svim prvacima

 Pozdravna reč Gradonačelnika, gospodina Lazara Gojkovića

Produkcija: Puls teatar Lazarecac

Mesto: Velika scena Centra za kulturu Valjevo

Organizator: Centar za kulturu Valjevo

7. oktobar, petak

9.00 SIGURNI KROZ ŽIVOT ZAJEDNO

Mini Olimpijada

Igre bez granica sa mini sportskim rekvizitima dece sa smetnjama u

razvoju i dece školskog uzrasta

Mesto: Sportski teren OŠ ,,Zdravko Jovanović” Poćuta

Organizatori: Udruženje ,,Zagrljaj” Valjevo i OŠ ,,Zdravko Jovanović” Poćuta

9.00 TURNIR U STONOM TENISU

Takmičenje učenika starijih razreda

Mesto: Školski hol OŠ ,,Miloš Marković” Donje Leskovivice

Organizator: OŠ ,,Miloš Marković” Donje Leskovivice

9.30 i 10.30 MALA ŠKOLSKA MUZIKA

Edukativni koncert učenika i profesora MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo za sve valjevske predškolce

Mesto: Koncertna sala MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo

Organizatora: MŠ ,,Živorad Grbić” Valjevo

12.00 ŠTA DETETU TREBA DA RASTE DO NEBA?!

Otvaranje izložbe dečjih radova i proglašenje pobednika

Sa likovnog konkursa Centra za kulturu Valjevo

Učesnici: predškolci i učenici svih osnovnih škola Grada Valjeva

uključujući i učenike iz svih osetljivih grupa od 1-4.razreda

Mesto: Likovni atelje Centra za kulturu Valjevo

Organizator: Centar za kulturu Valjevo

12.00 GRADSKI TURNIR U KOŠARCI

Učenika od 1-4. razreda valjevskih osnovnih škola

Mesto: Fiskulturna sala Prve osnovne škole

Organizator: Prva osnovna škola Valjevo

12.15 i 13.30 ZAJEDNO SMO NA PUTU VAŠEG ODRASTANJA

Predavanja na temu:

Pubertet – rast i razvoj i Očuvanje reproduktivnog zdravlja mladih

za učenike Poljoprivredne škole Valjevo

Mesto: Poljoprivredna škola Valjevo

Organizator: Dom zdravlja Valjevo i saradnici: Zavod ZJZ Valjevo,

Crveni krst Valjevo, Medicinska škola Valjevo

13.30 KADA UPOZNAŠ ZAVOLEĆEŠ VALJEVO

Radionica i takmičenje za decu od 6-11 godina

Mesto: Park Pećina

Organizator: OŠ ,,Nada Purić” Udruženje TIMS, ,,Nestrpljivi snovi”, Zabavno edukativna radionica ,,Ceca i deca” Valjevo

15.00 FESTIVAL JABUKA

Prodajna izložba učenika 2. razreda OŠ “Nada Purić” i njihovih roditelja

Mesto: Školsko dvorište OŠ ,,Nada Purić” Valjevo

Organizator: OŠ ,,Nada Purić” Valjevo

8. oktobar, subota

17.00 ZAJEDNO MOŽEMO VIŠE I BOLJE

Radionice dece sa smetnjama u razvoju za decu predškolskog i školskog uzrasta

Mesto: Dvorište Udruženja ,,Zagrljaj” Valjevo

Organizator: Udruženje ,,Zagrljaj” Valjevo

TRKA ZA SREĆNIJE DETINJSTVO

Atletska trka za osnovce i srednjoškolce

Mesto: Park Pećina – Teren za mali fudbal

SVAKODNEVNA DEŠAVANJA

12.00-15.00 PODELI UŽINU

Humanitarna akcija prikupljanja užine za Svratište za decu u Beogradu

Mesto: Hol OŠ ,,Nada Purić” Valjevo

Organizator: OŠ ,,Nada Purić”Valjevo

NAŠA ŠKOLA – NAŠA DRUGA KUĆA

Sređivanje školskog dvorišta i unutrašnjosti IO OŠ

,,Vladika Nikolaj Velimirović” Paune

Za svu decu sela Paune

Učesnici: Đaci IO Paune i IO Beloševac, njihovi članovi porodica, kao i ostala deca iz sela Paune, najmlađi uzrast dece iz

sela od najmanje 4 godine, budući predškolci OŠ „Vladika Nikolaj Velimirović“

Mesto: IO OŠ ,,Vladika Nikolaj Velimirović” Paune

Organizator: IO OŠ ,,Vladika Nikolaj Velimirović” Paune

– U skladu sa epidemiološkom situacijom i preporukama

relevantnih stručnih službi, u valjevskim predškolskim

ustanovama, osnovnim i srednjim školama biće organizovano niz

programa i aktivnosti kojima će svaka od njih pojedinačno

obeležiti ,,Dečju nedelju” Valjevo 2022.

ODBOR ZA UTVRĐIVANJE I SPROVOĐENJE GRADSKOG PROGRAMA

AKTIVNOSTI ZA VREME TRAJANJA “DEČJE NEDELJE” 2020. GODINE

PREDSEDNIK ODBORA:

NENAD PATIJAREVIĆ- član Gradskog veća grada Valjeva

SEKRETAR ODBORA:

SNEŽANA TRIFUNOVIĆ – Odeljenje za društvene delatnosti Gradske uprave grada Valjeva

ČLANOVI:

NATAŠA BADOVINAC – OŠ ,,Milovan Glišić” Valjevo

JELENA JOVANOVIĆ – predstavnik Predškolske ustanove “Milica Nožica” Valjevo

ANGELINA LUKIĆ – predstavnik Centra za kulturu Valjevo

VESELJKO BELUŠEVIĆ – predstavnik Centra za kulturu Valjevo

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *