Posle velike borbe Metalac slavio protiv Zdravlja

Metalac je sinoć u poslednjoj utakmici 11. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije nakon dosta uzbuđenja i neizvesnosti savladao Zdravlje iz Leskovca rezultatom 76-73 (17-23, 21-22, 17-11, 21-17) sačuvavši nepobedivost svog terena. Valjevci su se namerili na čvrstog protivnika koji je dugo pretio iznenađenjem ali su se Mijajlović i drugovi agresivnom odbranom u nastavku, vratili i na kraju spretno pobedili.

Valjevo-Sport-Kosarka-Metalac-МЕТ-ЗДР4-2

Povratnik u KLS je stigao u Valjevo dan ranije sa ambicijama da pobedi. Leskovčani imaju iskusan sastav sa Đorđevićem, Bjelakom, Petkovićem, Stamenkovićem i Vujasinovićem uz Hadsona i Blekvela, dva američka igrača. Metalac je na početku bolje otvorio utakmicu i poveo 13-8 ali je ispoljio dosta grešaka. Gosti su igrali čvrsto u odbrani sa dosta preuzimanja udvajavši Veljkovića koji sinoć nije bio u svom elementu što zbog oštre igre Leskovčana, što zbog sudijskog kriterijuma. Petković i Milenković su držali igru spolja a odlične asistente su imali u skočnom Hadsonu i preciznom Blekvelu čija je trojka na samom kraju prve četvrtine donela 6 poena prednosti za Zdravlje.

Valjevo-Sport-Kosarka-Metalac-МЕТ-ЗДР4-3

Domaćin je ponovo ispoljio nepreciznost sa linije slobodnih bacanja, Zdravlje je preko Hadsona je u 13. minutu povisilo na 22-29. Aranitović i Bajić su predvodili ofanzivu Metalca koja mu je donela izjednačenje 36-36 u 18. minutu ali su izgubljene lopte, prebrzo završeni napadi i promašena bacanja sprečili četu Branislava Ratkovice da preotme vođstvo gostima. Blekvel je ponovo pred zvuk sirene pogodio trojku za novu prednost Zdravlja od 7 poena pred odlazak na odmor.

Valjevo-Sport-Kosarka-Metalac-МЕТ-ЗДР4-4

Start treće četvrtine doneo je i najveću prednost gostiju koji su u prva dva minuta preko Blekvela i Đorđevića poveli 38-48, odnosno 40-50. Trener Metalca, Ratkovica je uporno tražio postavu koja bi zaustavila poletne goste i to mu se posrećilo kad su na parketu bili Pavić, Pajović, Aranitović, Stefanović i Ćućović. Agresivnom odbranom i izuzetnom požrtvovanošću, domaći su posle dosta preokreta stigli na poen zaostatka u 29. minutu (55-56). Došlo je do nervoze u redovim Zdravlja koji je ostao bez isključenog Petkovića.

Valjevo-Sport-Kosarka-Metalac-МЕТ-ЗДР4-1

Zadnji kvartal je obilovao velikom borbenošću i uzbuđenjima, Metalac je uspeo da iskoristi četiri minuta dug košgeterski post Leskovčana i da povede sa obećavajućih 65-57, poenima Stefanovića u 36. minutu. Blekvel je trojkom ponovo zakuvao atmosferu na 2.5 minuta pre kraja kad je semafor pokazivao 67-66.

U penal završnici i igri nerava, Metalac je uspeo da sačuva prednost mada je Zdravlje imalo zadnji šut za tri poena koga je Jovanović promašio.

Poene za Metalac su postigli Mijajlović 17 i 4 skoka, Veljković, Aranitović i Bajić po 10 s tim što je ovaj poslednji imao 6 asistencija, Stefanović je dodao 9 poena i 7 skokova, Pavić 8, Pajović 7 itd.
Strelci za Zdravlje su bili Đorđević 19, Blekvel 16, Hadson 14 i 8 skokova, Vujasinović je upisao 11 itd.

U sledećem kolu, 4. decembra, Valjevci igraju protiv Mladosti u Zemunu.

RADNIČKI JESENjI PRVAK DRUGE REGIONALNE LIGE ZAPAD 1A

Košarkaši Radničkog su večeras u sjajnom ambijentu dvorane “Student”, u poslednjem kolu prvog dela prvenstva Druge regionalne lige Zapad 1A, ubedljivo savladali ubsku Mladost 97-79 (25-13, 22-15, 22-25, 28-26) obezbedivši prvo mesto na tabeli sa 13 bodova.

U nikad punijoj sali “Studenta” od kad Radnički tu igra svoje prvenstvene mečeve, bodreni od svojih vernih navijača koji su napravili pravu južnoameričku atmosferu, narandžasto-plavi su bili znatno bolji od komšijske Mladosti. Obezbedivši dobru zalihu posle prvih 20 minuta, Radnički je u nastavku uspeo da bez problema izdrži agresivnu igru borbenih gostiju i utakmicu privede kraju. Veteran Jakovljević je sa 30 poena bio alfa i omega domaćeg tima u kome su svi dali svoj maksimum. Ostali strelci su Mladenović 22, Bebić 17, Stanimirović 9, Bogdanović 7, Milovanović 6, Novaković i Jovanović po 3 i Ninić 2.

Najveći rival Valjevaca, lajkovački Železničar će svoju utakmicu ovog kola odigrati sledeće subote kada bude ugostio šabački Miks.

U drugom delu prvenstva koje startuje 5. februara, Radnički gostuje u Osečini.