PODELA BODOVA VALJEVACA I POŽEŽANA PRED RASPLET NA SRPSKOLIGAŠKOM “ZAPADU”

U utakmici 28. kola Srpske lige Zapad, Budućnost Krušik i Sloga iz Požege su na Pećini podelili bodove 1-1 (1-0). U pravom prvenstvenom duelu sa puno oštrih startova na obe strane, remi je najpravedniji ishod meča bitnijem za Valjevce koji su na dva kola pre kraja prvenstva na četiri boda udaljeni od mesta koje vodi u niži rang.

BK-SLOGA1
Mladi David Starčević (crveni dres) ulazi u kazneni prostor Sloge pored Ivljanina (levo) i Božića

Domaćin je prvi pripretio u 6. minutu kada je Đorđević prošao po desnoj strani i umesto da centrira, vešto je zaobišao svog čuvara u ušao u kazneni prostor Sloga a onda šutirao oštro po zemlji. Čuvar mreže gostiju Radić je zaustavio neugodni udarac iskusnog beka Budućnost Krušika odbivši loptu u polje. U brzom kontranapadu je odbrana domaćina teško mukom zaustavila Gogića koji se našao u izglednoj poziciji iskosa sa desne strane, međutim lopta je završila u korneru. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena, Budućnost Krušik je tražila način da probije čvrst odbrambeni bedem Požežana dok su gosti brzim kontranapadima pokušavali da dođu do prilike za gol. U 28. minutu je Đorđević je pokušao da stigne jednu dubinsku loptu po desnoj strani ali je ona posle njegovog duela sa Božićem otišla u gol-aut mada je utisak da je Valjevac pri tom bio fauliran ali se pištaljka sudije Perića iz Žagubice nije oglasila.

BK-SLOGA2
Aleksandar Pavlović (crveni dres) postiže vodeći gol za Budućnost Krušik u 33. minutu

Budućnost Krušik je u izuzetno brzom Pavloviću imala najopasnijeg pojedinaca u napadu koji je u 30. minutu odlično prošao po levoj strani. Posle povratnog pasa sa kapitenom Rajevcem je šutirao oštro, međutim lopta je otišla pokraj stative. U 33. minutu je domaćin poveo kada je mladi Starčević ušao u šesnaesterac Sloge pored Božića i Ivljanina a zatim pokušao da uposli Rajevca. Ovaj je bio okružen trojicom igrača Sloge, Lazarević je kratko odbio loptu ali samo do Pavlovića koji je prisebno, preciznim šutem pogodio bliži ugao Radićevog gola za 1-0. U samoj završnici prvog poluvremena je Pavlović šutirao sa petnaestak metara, lopta je udarila u ruku Bogdanovića i bila lak plen za Radića. Valjevci su reklamirali najstrožu kaznu ali arbitar ponovo nije reagovao.

BK-SLOGA3
Uspešna intervencija golmana Sloge, Bojana Radića

Očito nezadovoljan igrom svojih pulena, trener Sloge Jovan Nikitović ih je na odmoru propisno izgrdio što je izgleda urodilo plodom. Požežani su u nastavku preuzeli terensku inicijativu i bili daleko angažovaniji. Tečnom igrom uz mali broj dodira su brzo dolazili pred gol Milinkovića želeći da što pre poravnaju rezultat. To im je pošlo za nogom u 54. minutu posle akcije po levoj strani. Odbrana Valjevaca je pogrešila, Ivljanin je nakon duplog pasa sa Jelićem ušao u šesnaesterac Budućnost Krušik i lako matirao neodlučnog Milinkovića. Poslednja linija Budućnost Krušika bila je potom na velikim iskušenjima ali je do kraja uspela da sačuva svoj gol. U 82. minutu su Valjevci imali najpovoljniju priliku u drugom poluvremenu. Jakovljević je ušao po levoj strani u kazneni prostor Sloge našavši se pred Radićem, oštro je tukao ali je golman Sloge odlično intervenisao i zaustavio njegov udarac.

BK-SLOGA5
Šut Pavlovića (crveni dres) pored Bogdanovića i Ivljanina, na zemlji je kapiten Budućnost Krušika, Rajevac

U sledećem kolu ekipa Predraga Simića igra protiv Takova u Gornjem Milanovcu.

Stadion: „Park Pećina“, Gledalaca: 200, Sudija: Nenad Perić (Žagubica). Žuti kartoni: Matić, Starčević, Milovanović (Budućnost Krušik), Ivljanin, Bukvić, Gogić, Jelić (Sloga).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Martinović, Matić, Starčević, Milovanović (od 61. Jakovljević), Petrović, Pavlović, Močić, Đorđević, Tešić, Rajevac.

SLOGA (P): Radić, Božić, Milunović, Vasiljević (od 34. Jelić), O. Krsmanović (od 64. Stamenić), Ivljanin, Bukvić, Gogić, Petrović (od 88. Šopalović), Bogdanović, Lazarević.

RADNIČKI OSVOJIO BOD U LAJKOVCU

U 24. kolu Kolubarsko-mačvanske zone, fudbaleri Radničkog su gostovali u Lajkovcu gde su odigrali nerešeno 1-1 (1-0) protiv domaćeg Železničara. Valjevci su poveli golom Raševića u 26. minutu a domaći su izjednačili preko Tomića u 93. minutu. Inače, narandžasto-plavi su nastupili bez standardnih igrača, Nemanje Jankovića i Bojana Đurića.

Sledeće nedelje gost na Petom puku biće Mladost iz Prnjavora i tom utakmicom se završava ova sezona za Radnički.

Stadion FK “Železničar” Lajkovac. Gledalaca 100. Sudija Andrej Rakić iz Šapca. Žuti kartoni Bošković i Tomić (Železničar), Matić, Đermanović i Rašević (Radnički).

ŽELEZNIČAR: Gligorijević, Bošković, Tomić, Marko Pavlović (od 80 Simić), Ristović, Sofronić, Gavrilović (od 57. Bojan Simeunović), Luka Živanović (od 53. Gajić), Šalipur Spasojević, Miloš Pavlović.

RADNIČKI: Popović, Lukić, Ašković, Luka Simeunović, Matić (od 73. Miletić), Ivanović (od 94. Vićentijević) , Đermanović, Rašević, Vasić, Stamenić (od 94. Teodorović), Marko Živanović (od 62. Marković).