Pobedom u Valjevu Napretku pripalo finale kupa Centralne Srbije

Rukometašice superligaša Napretka 12 iz Kruševca su osvojile Kup Centralne Srbije savladavši večeras u Valjevu domaći Metalac 2015 rezultatom 34-27 (16-9). Oslabljen sastav Dušana Novokmeta u kome nije bilo čuvara mreže Cvetkovićeve i mlade Staše Damnjanović, nije imao šanse protiv člana najelitnije ženske rukometne lige u Srbiji.

MET-NAP1
Skok-šut Grozdanove, dok Mijailovićeva, Obrenovićeva i Baratovićeva nisu uspeli da spreče još jedan pogodak za Napredak

Posebno se osetilo odsustvo golmana Anje Cvetković jer njena zamena, Marija Baratović na početku utakmice nije uspevala da zaustavi udarce gošći kod kojih se najviše isticala Gergana Grozdanova. Na drugoj strani je čuvar mreže Kruševljanki, Dijana Balaban bila veoma raspoložena tako da je Napredak lako stigao do vođstva od 2-8 u 10. minutu. Tek kada je Baratovićeva povratila sigurnost odbranivši četiri napada gošći zaredom a odbrana Metalca počela da funkcioniše, Valjevke su uspele da sa nekoliko kontri i uspešnih napada smanje preko Mijailovićeve i Pavlovićeve na 8-10 (20. minut), odnosno 9-11, minut kasnije. Kvalitet Napretka je ipak došao do izražaja u završnici prvog poluvremena kad su gošće kaznile smušenu igru Valjevki i napravile seriju 5-0 golovima Grozdanove, Radovićeve i Danijele Petković obezbedivši odlučujuću prednost pred odlazak na odmor.

MET-NAP6
Efektan ulaz Ive Đorđević i Baratovićeva je bila savladana

Predvođen sjajnim plejmejkerom Atanasković-Bartošić i brzonogom Danijelom Petković, Napredak je u nastavku bio daleko superiorniji rival, efikasan u napadu i čvrst u odbrani tako da je prednost Kruševljanki rasla iz minuta u minut dostigavši maksimalnih 12-23 u 40. minutu, odnosno 13-24 u 41. minutu. Do kraja utakmice je domaći tim uspeo da smanji razliku časno se boreći protiv objektivno boljeg protivnika koji je, za razliku od baraža sa Metalcem iz 2022. godine, sada došao sa četiri izuzetna pojačanja i znatno dubljom klupom.

MET-NAP10
Kapiten Metalca Jovana Pavlović realizuje jednu kontru i pogađa mrežu Dijane Balaban

Hala sportova u Valjevu. Gledalaca 50. Sudije Đorđe Petrović i Stevan Živojinović iz Valjeva. Isključenja Metalac 2015 -, Napredak 12 6. Sedmerci Metalac 2015 4 (3), Napredak 12 2 (2).