POBEDOM U BOGATIĆU ORK METALAC I DALJE U IGRI ZA 1. MESTO

Rukometaši ORK Metalca su uspeli da prebole poraz od Paraćina i da u pretposlednjem kolu Prve lige Zapad savladaju Mačvu u Bogatiću rezultatom 34-33 (17-16). Pošto je Kruševac istupio iz takmičenja, Valjevci će utakmicu poslednjeg kola dobiti službenim rezultatom 10-0 kao što je i Zlatar takođe došao do bodova protiv istog protivnika. Uoči poslednjeg kola Zlatar ima 40 bodova a ORK Metalac 39 tako da će duel sledećeg vikenda između Mokre Gore i Zlatara u Novom Pazaru odlučiti pitanje prvaka. Naime, Valjevcima odgovara poraz ekipe iz Nove Varoši i eventualni remi zbog bolje međusobne gol razlike.

Luka-Mandic
Luka Mandić ( sa loptom) u žestokom duelu sa odbranom Mačve na utakmici u Valjevu decembra prošle godine / Foto: Sreten Pantelić

Inače, utakmica u Bogatiću je bila prava prvenstvena i vrlo uzbudljiva, jer je i Mačva tražila svoju šansu u borbi za prvo mesto. Domaćin je do same završnice prvog poluvremena vodio. U 17. minutu je semafor zabeležio najveću prednost Mačve od 12-7 posle gola veterana Pajića. Iako je gost nastupio samo sa jednim golmanom, Simeunovićem, jer drugi čuvar mreže, Obradović zbog posla nije mogao da putuje u Bogatić, završnica prvog dela je pripala njima. Zahvaljujući odličnoj realizaciji Nedića kao i Milinkovića, ORK Metalac je uspeo da nadoknadi rezultatski manjak i da na odmor ode sa golom prednosti.

Drugo poluvreme je proteklo u rezultatski izjednačenoj i neizvesnoj borbi dva tima približnih kvaliteta. Za razliku od nesrećne utakmice protiv Paraćina, ovog puta su krila ORK Metalca funkcionisala bez greške, posebno efikasni Nedić koji nije znao da promaši. Sve do poslednjih 11 minuta, rivali su se smenjivali u vođstvu koje nije bilo veće od gola razlike. Tada su gosti upravo golovima Nedića poveli 28-26 a dva minuta docnije na semaforu je stajalo 30-27 za Valjevce nakon pogotka Luke Mandića.

Bio je to lep kapital gostiju pred završnicu utakmice ali Mačva nije želela tek tako da prepusti pobedu gostima. Dva gola Nenadovića i jedan Gligorića za izjednačenje 30-30 u 54. minutu još više su učinili duel neizvesnim tako da se poslednjih pet minuta igralo gol za gol. Ipak, u poslednjem minutu je hladnokrvni Mandić pobedonosnim pogotkom postavio konačan rezultat utakmice obezbedivši dva velika boda svom timu.

Hala u Bogatiću. Gledalaca 100. Sudije Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Isključenja Mačva 5, ORK Metalac 4. Sedmerci Mačva 6(6), ORK Metalac 5(4).

MAČVA: Cvejić 4, Hadžić 1, Pavlović 2, Gligorić 6, Pajić 3, Jovanović 3, Lakić 4, Nenadović 10.

ORK METALAC: Stokić 3, Zarin 3, Milinković 7, Mandić 5, Nedeljković 2, Trikić 2, Marko Ćaćić 3, Nedić 9.