POBEDOM U ARANĐELOVCU METALAC SE ISKUPIO ZA KIKS PROTIV MOKRE GORE

ORK Metalac je u 9. kolu Prve lige Zapad ostvario pobedu nad drugom ekipom Šamota 65 u Aranđelovcu 23-22 (12-12) i tako je uspeo da se iskupi za poraz od Mokre Gore prošle srede u Valjevu. Iako gost nije mogao da računa na važnog igrača Branislava Trikića, koji zbog obaveza na poslu nije igrao, ipak je u izjednačenoj utakmici golom Marka Ćaćića na kraju stigao do svoje sedme prvenstvene pobede.

NEDIĆ
Luka Nedić u karakterističnoj akciji na utakmici protiv Mokre Gore

U duelu sa 11 izjednačenja i prednošću bilo kog od protivnika ne većom od 2 gola, Metalac je počeo za nijansu konkretnije pošto je u 13. minutu golom Luke Mandića poveo 5-3. Nakon nekoliko izjednačenja Valjevci su opet preuzeli inicijativu i pred kraj poluvremena imali prednost 11-9 i 12-11 zahvaljujući pogocima Ćaćića i Milinkovića ali je Šamot 65 uspeo da izjednači preko Luke Đorđevića pred sam odlazak na odmor.

Mandić i Nedeljković otvaraju drugi deo utakmice za novu prednost Metalca od 14-12 ali domaćin serijom Božića i Luke Đorđevića uspeva da napravi preokret od 14-16 u 39. minutu da bi golom Božića u 45. minutu na semaforu stajalo 16-18 a minut kasnije 17-19. Ekipa Dragana Ćaćića se nije predavala, odgovornost je preuzeo odlični Luka Nedić koji poravnava na 19-19 a onda su gosti pogocima Marka Ćaćića i Nedeljkovića stigli do novog vođstva od 21-19 u 54. minutu.

Završnica bila veoma uzbudljiva. Metalac je preko Mandića poveo 22-20, golovi Luke Đorđevića vraćaju nadu domaćinu jer je u 58. minutu bilo 22-22. U poslednjem minutu Marko Ćaćić preciznim udarcem donosi prednost gostima, Šamot 65 ne uspeva da savlada Obradovića i presingom pokušava da dođe do lopte ali vreme neumitno ističe i bodovi odlaze u Valjevo.

Sledeće subote u Valjevo dolazi Prijepolje.

SRC “Šumadija” u Aranđelovcu. Gledalaca 150. Sudije Jovan Barjaktarević i Aleksandar Milenković (Kragujevac). Isključenja Šamot 65 2 2, ORK Metalac 3. Sedmerci Šamot 65 2 6(6), ORK Metalac -.

ŠAMOT 65 2: Božić 5, Luka Đorđević 9, Lukić 3, Kuzmanović 4, Šećević 1.

ORK METALAC: Zarin 1, Milinković 1, Mandić 8, Nedeljković 2, Radovanović 1, Ćaćić 4, Nedić 6.