POBEDA VALjEVA PROTIV ČVRSTIH GOŠĆI IZ BAČKE PALANKE

Odbojkašice Valjeva nastavljaju svoju pobedničku seriju ka ispunjenju konačnog cilja, plasmanu među prve tri ekipe u Prvoj “B” ligi Srbije. Učenice Rajka Stojanovića su sinoć u 19. kolu savladale vrlo dobar sastav Panonije 3-1 (18-25, 25-22, 25-22, 25-18) dobrano se namučivši protiv neugodnih gošći iz Bačke Palanke.

Sport-Odbojka-Valjevo-ВА-ПАН10-2

Panonija je u prvom setu odlično iskoristila seriju servis grešaka i mlaku igru na mreži domaćeg tima i vođstvo sa početka znalački sačuvala do kraja. Domaće igračice su uspevale da se približe na 14-17 ali su gošće, predvođene primačem Milankom Savić, dizačem Tijanom Đurković i korektorom Ninom Ubavić završnicu seta odigrale bez greške i zasluženo povele.

Sport-Odbojka-Valjevo-ВА-ПАН10-3

Valjevke su se probudile u drugom setu i zahvaljujući poenima Bojane Čelić preuzele inicijativu. Vrlo dobar servis sestara Maksimović je pomalo zbunio prijem gošći tako da su domaće serijom poena stigle do vođstva 16-10. Panonija je odgovorila dobrom igrom Savićeve i smanjila na 17-14 ali je Čelićeva sjanim smečevima razbila odbranu igračica u žutim dresovima za vođstvo od 23-18. Čvrstim blokom je domaći tim neutralisao ofanzivni pokušaj Ubavićeve za osvajanje seta i izjednačenje.

Sport-Odbojka-Valjevo-ВА-ПАН10-6

Domaće su nastavile čvrsto u bloku i bez većih kikseva u prijemu i u trećem setu. Vođstvo Valjeva od 16-12 i 17-13 davalo je garanciju da će sastav Rajka Stojanovića lako stići do vođstva. Gošće se nisu predavale, uspele su da preciznim servisima i raznovrsnim napadima dođu na korak od izjednačenja 18-19 i 19-20. Odgovornost je ponovo preuzela smirena Čelićeva zahvaljujući kojoj je domaćin uspeo da odbije nalet Panonije i stigne do željenog vođstva.

Sport-Odbojka-Valjevo-ВА-ПАН10-1 Sport-Odbojka-Valjevo-ВА-ПАН10-4 Sport-Odbojka-Valjevo-ВА-ПАН10-5

Završnicu je obeležila Anastasija Maksimović koja je, ne toliko jakim koliko, preciznim smečevima vodila domaće do ubedljivog vođstva od starta. Proradio je i neprobojan blok na mreži tako da su Valjevke zasluženo stigle do nova tri boda.

U sledećem kolu Valjevo igra u Kragujevcu protiv ekipe Smeč 5.

OSLABLjENA SRBIJANKA PALA U UŽICU NAKON PET SETOVA

Srbijanka je u 19. kolu Prve lige Srbije za odbojkašice bila gost Jedinstva u Užicu gde je, nakon velike borbe, poražena 2-3 (25-20, 22-25, 17-25, 27-25, 9-15). Valjevke su u dvorani “Veliki park” nastupile oslabljene bez bolesnih Mašićeve, Krpovićeve i Doksas a u četvrtom setu utakmice protiv Jedinstva se povredila Tadićeva.

U sledećem kolu na “Student” dolaze Crne Bele 011.