POBEDA RADNIČKOG U REŽIJI MILOŠA RAŠEVIĆA

Fudbaleri Radničkog su pobedom započeli plejof za plasman od 1. do 6. mesta u Kolubarsko-mačvanskoj zoni nakon što su na svom terenu savladali OFK Osečinu rezultatom 2-0 (0-0). Narandžasto-plavi su zahvaljujući golovima veterana Miloša Raševića stigli do zasluženog trijumfa koji ih i dalje drži u igri za prvo mesto koje vodi u Srpsku ligu Zapad.

РАД-ОСАКА2

Posle neubedljive igre ekipe Jovice Damnjanović u prvom poluvremenu u kojem su gosti bili konkretniji i bolji rival, trener Radničkog je umesto Marka Petrovića u nastavku na teren poslao Miloša Raševića, što se pokazalo kao ključni potez na utakmici. Iskusni “Raške” je preuzeo konce igre u svoje ruke omogućivši domaćinu da zagospodari sredinom terena i da neprestano održava pritisak na zadnju liniju Osečanaca. On je u 58. minutu najavio svoju sjajnu solo partiju oštrim udarcem sa 18 metara. Naime, Rašević je gađao desni ugao Savićevog gola, čuvar mreže OFK Osečine se opružio koliko je dug i loptu teškom mukom skrenuo u korner. Držala se odbrana gostiju još nekoliko minuta a onda je u 63. minutu načinila prekršaj iskosa sa leve strane na nekih dvadesetak metara od svog gola. Slobodni udarac je izveo Rašević precizno ciljajući levi ugao gola OFK Osečine, Savić je prozreo nameru plavokosog veterana i skoro imao loptu u svojim rukama da bi mu se ona volšebno izmigoljila i neočekivano završila u mreži.

РАД-ОСАКА7

Radnički je nastavio sa dobrom igrom i posle vodećeg pogotka. Duži posed, igra preko bokova i centaršutevi pred gol Savića su karakterisali ofanzivu domaćina. Zadnja linija OFK Osečine se dosta dobro držala do završnice. Posle jedne akcije po desnoj strani Pirgić je u 87. minutu vratio loptu Đorđeviću, popularni “Robajac” je odlično centrirao, lopta je preletela Rajevca i njegovog čuvara ali se na petercu našao Rašević koji je rutinirano u padu glavom po zemlji poslao u mrežu. Savić je bio na krivoj nozi i ništa nije mogao da uradi.

РАД-ОСАКА1

Inače, u prvom delu su gosti imali dve dobre prilike kada su Stanišić i Jovičić sa leve strane pokušali da ugroze Rankovića ali su oba puta bili za malo neprecizni. Radnički je u 43. minutu zapretio preko Živanića čiji je šut sa desne strne Savić izbio u korner. U ovom delu je domaćin protestovao kod sudije Lukića iz Ljiga reklamirajući jedanaesterac nakon jednog faula u kaznenom prostoru OFK Osečine ali arbitar nije reagovao.

РАД-ОСАКА3

Sve u svemu, vrlo dobar start Radničkog u plejofu a već iduće nedelje u drugom kolu, narandžasto-plavi igraju protiv Drine u Ljuboviji. Ekipa se Petog puka je i dalje treća sa 40 osvojenih bodova, Lipolist je prvi sa 44 a Borac iz Lešnice drugi sa 41 bodom.