POBEDA FK BUDUĆNOST KRUŠIK ZA KRAJ SRPSKOLIGAŠKE SEZONE

Fudbaleri Budućnost Krušika su u poslednjem kolu Srpske lige Zapad na svom terenu savladali OFK Mihajlovac 2-1 (1-1) i stavili tačku na prvenstvo zauzevši na kraju 8. mesto sa 37 bodova i gol razlikom 27-39. Valjevci su ostvarili 9 pobeda, 11 poraza i 10 remija uspevši da sačuvaju status srpskoligaša u veoma izjednačenoj konkurenciji. U Prvu ligu odlazi Smederevo 1924, a u niži rang se sele Mačva 1929 iz Bogatića, Sloga iz Kraljeva, Sloga iz Bajine Bašte, Rađevac iz Krupnja i Budućnost iz Arilja. Novi članovi na Zapadu su Vrelo Sport, Jošanica, Sloga Petrovac na Mlavi i Omladinac iz Zablaća dok iz Prve lige dolaze Loznica i Zlatibor.

Buducnost-Krusik-Mihailovac-1024x437
FK Budućnost Krušik osvojio 8. mesto u Srpskoj ligi Zapad u sezoni 2022-2023 / Foto: Sreten Pantelić

U utakmici bez rezultatskog značaja, gde se igralo za prestiž, ekipa Predraga Simića je zasluženo slavila protiv veoma dobrih Mihajlovčana. Valjevci su poveli već u 1. minutu efektnim pogotkom mladog Davida Starčevića, koji je sjajnim udarcem iskosa sa desne strane ciljao i pogodio dalji ugao čuvara mreže gostiju Veselinovića.

БК-МИХ12
Starčević šutira na gol Mihajlovca pored Stojanovićlja (levo) i Milosavljevića / Foto: Sreten Pantelić

Prvu veliku priliku za OFK Mihajlovac je propustio Šćepanović u 33. minutu, nakon što je primio upotrebljiv pas pokretljivog Kuzmanovića, međutim on se spetljao i lopta mu je pobegla. Dva minuta kasnije, organizator igre gostiju Arsenijević je pronašao Šćepanovića na desnoj strani, ovaj ovoga puta nije pogrešio, već je preciznim udarcem po zemlji pored Nikolića poslao loptu u ugao gola mladog Markovića za izjednačenje.

БК-МИХ5
Igrač Mihajlovca, Šćepanović postiže izjednačujući gol pored Nikolića / Foto: Sreten Pantelić

Simić je u nastavku ubacio standardne Đorđevića, Đermanovića i Pavlovića, koji su u prvom poluvremenu bili na klupi. I samo što je počeo drugi deo, Budućnost Krušik je ponovo povela. Rajevac je primio sjajan dubinski pas Martinovića, za korak je bio brži od iskusnog štopera gostiju Stanića, utrčao je u šesnaesterac Mihajlovčana, a onda smireno plasirao loptu u mrežu pored nemoćnog Veselinovića.

U 52. minutu je malo nedostajalo da Valjevci stignu i do trećeg gola. Starčević je lepo prošao po levoj strani, zatim je negde sa 17 metara iskosa sa leve strane uputio precizni projektil ka mestu gde se spajaju prečka i stativa ali je Veselinović spektakularnom paradom izbio loptu u korner.

Gosti su pokušavali da izjednače, ali je odličan kvartet domaćih Martinović, Matić, Starčević i Rajevac uz pomoć Pavlovića odlično funkcionisao onemogućivši Mihajlovčane u njihovim namerama. U samoj završnici Budućnost Krušik je mogla i do ubedljivije pobede ali su Pavlović i posebno Mijailović propustili izgledne šanse pred golom Veselinovića.

БК-МИХ6
Pobedonosni gol Budućnost Krušika, delo je Filipa Rajevca / Foto: Sreten Pantelić

Stadion: “Park Pećina”, Gledalaca: 100. Sudija: Marina Živković (Kragujevac).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Marković, O. Milovanović (od 46. Đorđević), Nikolić, Jakovljević, Martinović (od 70. Đermanović), Matić, Starčević, Isidorović, M. Milovanović (od 46. Pavlović), Tešić (od 74. Đurić), Rajevac (od 84. Mijailović)

OFK MIHAJLOVAC: Veselinović, Milosavljević (od 82. Jovanović), Arsenijević, Radojković (od 59. Rajković), Denković (od 59. Marjanović), Kuzmanović, Stojanović, Šćepanović, I. Milovanović, Stanić, Stevanović.