OSLABLJEN RADNIČKI U ODLIČNOJ PARTIJI UKNJIŽIO BODOVE PROTIV LEŠNIČANA

I pored velikih kadrovskih problema, povređenih i “požutelih” igrača, Radnički je u derbiju 21. kola Kolubarsko-mačvanske zone savladao na Petom puku Borac iz Lešnice rezultatom 3-1 (1-0). Ne samo što je osvojio sva tri boda već je pružio odličnu partiju bez Đorđevića (crveni karton u Krupnju), Đurića (povređena zadnja loža), rovitog Raševića kao i bez odavno odsutnih teže povređenih, Gentića i Živanovića. Trener Damnjanović je bio prinuđen da za duel sa Borcem u sastav uključi tri bonus igrača ali su narandžasto-plavi sve to prebrodili i na kraju zasluženo pobedili goste iz Lešnice.

РАД-БОР6

Domaćin je nadigrao svog protivnika a krajnji rezultat je mogao da bude i ubedljiviji. Počelo je sjajnim udarcem sa ivice šesnesterca Pirgića, lopta je otišla kraj stative gola danas veoma nesigurnog Dragićevića. U 25. minutu je nabačena lopta sa leve strane, nezgodno je odskočila, prevarila štopera Borca i stigla do takođe iznenađenog Rajevca koji je tukao glavom ali neprecizno. U 35. minutu je Ristovski izveo udarac sa ugla sa desne strane, Janković je bio bliže prvoj stativi i samo okrznuo loptu glavom a ona je u luku preletela sve i odsela u daljem uglu Dragićevićevog gola za vođstvo Radničkog. Nije prošlo ni par minuta a Dimitrije Pirgić je posle lepog prodora uputio neugodan udarac sa petnaestak metara, lopta je prešla preko Dragićevićevih prstiju i udarila u prečku odbivši se potom u polje, Treba pomenuti i udarac glavom Rajevca posle koga je lopta otišla preko gola. U prvih 45 minuta Borac nije uspeo da ostvari ijednu ozbiljnu priliku.

РАД-БОР3

Početak drugog poluvremena je doneo novu radost navijačima Radničkog. Posle duže akcije Pirgić je u 46. minutu šutirao levom nogom poluvisoko sa ivice kaznenog prostora, Dragićević je ponovo loše intervenisao i lopta je završila u mreži Borca za dva gola prednosti domaćeg tima. Domaćin je i dalje napadao, bilo je još prilika u šesnaestercu maleroznog Dragićevića. I onda, u 57. minutu posle jednog od retkih napada gostiju, došlo je nesporazuma između Rankovića i jednog od igrača odbrane narandžasto-plavih, Matić je spretno reagovao i stigao do lopte pre čuvara mreže domaćina a zatim ga lobovao i to je bilo 2-1. Malobrojni navijači Radničkog su se verovatno odmah prisetili nekoliko utakmica svojih ljubimaca na Petom puku na kojima su njihovi ljubimci vodili a zatim u završnici uspevali da svojim greškama sve to prospu izgubivši tako more bodova ove sezone.

РАД-БОР7

Ovoga puta je taj scenario izbegnut a “krivac” za to je Vasić koji je u 66. minutu divnim pogotkom odagnao sve dileme po pitanju pobednika na današnjoj utakmici na Petom puku. Naime, on je sa leve strane iskosa uputio sjajan volej levom nogom, lopta se zarila u dalji ugao Dragićevićevog gola a da čuvar mreže Borca nije uspeo ništa da učini jer se sve odigralo brzo i neočekivano. Bio je to jedan od lepših golova na stadionu Radničkog u poslednje vreme.

РАД-БОР4

Do kraja utakmice je Borac grozničavo pokušavao da nešto izmeni ali je odbrana domaćina bila na visini dok su na sredini terena konce držali Ristović, Pirgić i Živanić. Radnički je i dalje treći sa 34 osvojena boda, ispred njega su prvoplasirani Lipolist koji je skupio 41 bod dok je na drugoj poziciji je Borac koji na svom kontu ima 37 bodova.

U sledećem kolu Radnički igra protiv Cera u Petkovici.

Stadion: SRC „Peti puk“, Gledalaca: 100. Sudija: Ivan Sarić (Šabac). Žuti kartoni: Ristović (Radnički), Pavlović, Jovanović, Lazarević (Borac).

RADNIČKI: Ranković, Vasić, Simeunović (od 84. Stevanović), Jeremić, Rajevac (od 84. Tanasijević), Janković (od 65. Čvorić ), Živanić, Tomić, Pirgić , Petrović (od 80. Mišković), Ristović.

BORAC: Dragićević, Marinković, Zarić, Živanović, Mo. Jovanović (od 57. Nestorović), Matić, Pavlović (od 77. Lazarević), Glišić, Marković (od 57. Avramović), Mi. Jovanović (od 57. Trifunović), Nikolić.