OSLABLJEN METALAC PORAŽEN U ČAJETINI

U zaostaloj utakmici 8. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Metalac je doživeo poraz od Zlatibora u Čajetini 91-101 (20-27, 25-25, 21-24, 25-25). Bez povređenih Save Lešića i Džo Kuk-Grina, Valjevci su uspeli da u trećoj deonici anuliraju prednost domaćina iz prvog poluvremena, čak su i poveli ali je na kraju presudio veći izbor igrača člana ABA2 lige koji nije dozvolio iznenađenje upisavši zasluženu pobedu.

BAJIC
Marko Bajić ( beli dres ) u akciji na utakmici protiv Zlatibora prošle sezone u Valjevu

Iskusni sastav trenera Strajina Nedovića je u prvoj četvrtini potvrdio ulogu favorita i već od 3. minuta poveo zahvaljujući sjajnoj realizaciji van linije 6.75 pošto su Rebec, Ljutič, Zahiragić, Smiljanić i Nikolić postigli čak 6 trojki. Pored toga Zlatibor je bio bolji u skoku tako da gosti nikako nisu uspevali da dođu do svoje igre.

Dominacija Zlatibora nastavljena je i drugoj četvrtini jer je u 13. minutu posle poena Vitalija Ljutiča na semaforu stajalo 32-22 za domaćina. Četiri minuta kasnije Zaltibor je imao prednost od 46-32 nakon trojki Smiljanića i Rebeca i uspešnih napadačkih akcija Viktora Kovačevića. Metalac je u Sinovecu, Gruboru i Bajiću imao najaktivnije pojedince koji su zaustavili ofanzivu Čajetinaca da bi trojkom Teofilovića u samoj završnici prvog poluvremena uspeli da ponovo dođu do jednocifrenog zaostatka (45-52).

Metalac je u nastavku zaigrao angažovanije i preko Daja, Armstronga i Sinoveca u uvodnim minutima treće deonice preuzeo vođstvo 57-56 , odnosno 59-58 (23. minut). Nada gostiju da bi mogli do ozbiljnijeg preokreta potrajala je kratko jer su Rebec, Nikolić i Kovačević opet naštelovali nišanske sprave i u 26. minutu na semaforu je bilo 69-59 za Zlatibor.

Čajetinci su poslednju četvrtinu otpočeli sa tri uzastopne trojke Rebeca i Stojičića i u 32. minutu su vodili 85-69 otvorivši širom vrata trijumfa. Valjevci nisu mogli ponovo da se vrate uprkos dobrim napadačkim akcijama Bajića i Grubora. Pobeda Zaltibora je overena u 37. minutu kada je Nikolić pogodio iz reketa za 96-81. Metalcu je jedino preostalo da ublaži poraz a kuriozitet je da se u listu strelaca upisao i talentovani kadet Aleksej Obućina.

Poene za Zlatibor su postigli Rebec 20 (6 od 8 za tri) i 5 asistencija, Kovačević takođe 20, Stojičić 14, Nikolić 13, Ljutič i Špan po 9 itd.

Bajić je bio najefikasniji u Metalcu sa 20 poena, 5 skokova, 2 asistencije i 2 ukradene lopte, Grubor je dodao 18 poena i 7 skokova, Daj je upisao 15 poena i 4 asistencije, Sinovec je postigao 13 poena itd.

Zlatibor je postigao 13 trojki iz 36 pokušaja (Metalac 6 iz 21), domaćin je ostvario 10 skokova viška (34-24) i imao 21 kolektivnu asistenciju dok su Valjevci dali samo 10.

U 10. kolu, u ponedeljak, 27. novembra Metalac igra u Novom Pazaru.