ORK METALAC SIGURAN PROTIV ČAČANSKE MLADOSTI

Rukometaši Metalca su veoma dobrom igrom zabeležili drugu prvenstvenu pobedu porazivši u 4. kolu Srpske lige Zapad, Mladost iz Čačka rezultatom 35-27 (20-15). Osim izjednačene igre u početku, Valjevci su sve vreme kontrolisali rezultat i uspešno priveli utakmicu kraju upisavši ubedljiv trijumf protiv borbenih Čačana.

MET-MLA5

Od poslednjeg izjednačenja i gola najefikasnijeg igrača gostiju Savkovića u 11. minutu (6-6), domaćin je bio taj koji je bio bolji i efikasniji. Predvođeni iskusnim Zarinom, izabranici Dragan Ćaćića su brzom igrom već u 23. minutu vodili 14-10 da bi u 28. na semaforu stajalo 18-13 nakon još jednog uspešnog napada Luke Mandića.

MET-MLA4

U uvodnim minutima nastavka za trenutak je stao napad Metalca, gosti se bude i golovima Vukovića i Vukosavića smanjuju na 20-17 ali domaćin brzo prekida post i preko Milinkovića, Nedeljkovića i Trikića u 44. minutu stiže do plus 6 (24-18). Nakon toga je Mladost zaigrala oštrije u odbrani međutim Valjevci ne staju, brzom igrom i lepim akcijama u 49. minutu imaju prednost 29-21 koja je praktično bila osnov pobede. Iako su arbitri u nekoliko navrata prestrogo dosuđivali sedmerce za goste izazvavši gnev trenera Metalca Ćaćića, koji je zbog toga dobio žuti karton, Metalac je nastavio u istom ritmu koristeći efikasna rešenja u napadu. Na kraju su bodovi zasluženo ostali u Valjevu a Metalac je pokazao da će ove sezone biti u gornjem delu tabele.

MET-MLA7

Sledeći protivnik Ćaćićeve čete biće Lokomotiva u Lapovu.

Hala sportova u Valjevu. Gledalaca 100. Sudije Stefan Zvijerac i Stefan Stamenković (oba iz Jagodine). Isključenja ORK Metalac 6 minuta, Mladost 6 minuta. Sedmerci ORK Metalac 5 (3), Mladost 5 (3).

MET-MLA3

ORK METALAC: Antonijević 3, Zarin 6, Milinković 7, Grujičić 1, Mandić 4, Nedeljković 3, Radovanović 1, Trikić 2, Ćaćić 3, Nedić 5.

MLADOST: Radošević 1, D. Radovanović 1, Vukosavić 3, Savković 8, Đurđević 1, Vuković 6, Ristović 6, S.Radovanović 1.