ORK METALAC OSVOJIO BODOVE POSLE UZBUDLJIVE ZAVRŠNICE

Rukometaši ORK Metalca su u 17. kolu Prve lige Zapad ostvarili peti prvenstvenu pobedu savladavši Zlatar iz Nove varoši rezultatom 31-30 (18-15). Ekipa Dragana Ćaćića je, izuzev na početku, vodila tokom cele utakmice i na kraju uspela da sačuva pobedu i pored snažne ofanzive iskusnih gostiju u završnici utakmice.

MET-ZLAT2

Nakon nekoliko izjednačenja na startu, Valjevci su brzom igrom uspeli da preuzmu inicijativu i da od rezultata 5-5 u 9. minutu počeli da grade rezultatsku prednost koja je u 28. minutu iznosila 17-12. Mandić je vrlo dobro komandovao igrom a doprinos uspešnoj realizaciji su davali brzi Nedeljković i Vukosavljević, iskusni Krunić i Milinković kao snažni šuter Ćaćić. U ekipi gostiju su se isticali efikasni Veljković i 45.godišnji kapiten Zečević. Posle nekoliko prigovora sudijama, trener Metalca Ćaćić je prvo zaradio žuti karton a zatim i isključenje pa je od 24. minuta morao da ode na tribine.

MET-ZLAT1-1

U nastavku je Zlatar snažnom odbranom i energičnom igrom u napadu želeo da anulira prednost domaćih što mu je uvodnim minutima drugog poluvremena skoro pošlo za rukom kad je smanjio na 18-17. Čuvar mreže domaćina Luka Ristić je u tim momentima ispoljio sjajne golmanske kvalitete sprečivši robusne šutere iz Nove Varoši da potpuno preokrenu utakmicu. Ristićeve odbrane su omogućile Metalcu priliku za brze kontranapade koje su Nedeljković, Vukosavljević i Mandić iskoristili za novo vođstvo od plus 4 (21-17 u 39. minutu). Domaći tim je uspešno držao pod kontrolom prednost koja je u 48. minutu posle pogotka Vukosavljevića bila 26-21 odnosno, 29-23 u 52. minutu nakon odlične reakcije Krunića koji se lepo oslobodio svog čuvara i sa linije savladao Aleksandra Miloševića.

Mandić je u 54. minutu pogodio za 30-25 ali se gosti još uvek nisu predavali. Usledila je sjajna serija Zlatara koji su preko Zečevića, Veljkovića i Bojakovića stigli na prag preokreta u 58. minutu kada je na semaforu stajalo 31-30 za Metalac.

MET-ZLAT3

U uzbudljivoj završnici Ristić uspeva da zaustavi napad gostiju da bi Metalac u poslednjim sekundama meča spretno ali sretno sačuvao loptu i značajnu pobedu protiv iskusnog protivnika.

U sledećem kolu Valjevci igraju protiv Karađorđa u Topoli.

Haal sportova u Valjevu. Gledalaca 50. Sudije Aleksandar Rilak i Nemanja Živić (oba iz Kragujevca). Isključenja ORK Metalac 4 minuta, Zlatar 2 minuta. Sedmerci ORK Metalac 3(3), Zlatar 1(1).

ORK METALAC: Grubačić 1, Milinković 4, Krunić 5, Vukosavljević 3, Mandić 9, Nedeljković 6, Marko Ćaćić 3.

ZLATAR: Bujišić 1, Bojaković 4, Zečević 7, Džekulić 4, Veljković 12, Kurtić 1, Rajić 1.

RUKOMETAŠICE METALCA 2015 NA DEOBI PRVOG MESTA

Rukometašice Metalca 2015 su uknjižile još jednu pobedu u Prvoj ligi Zapad pošto su u 17. kolu u Gornjem Milanovcu ubedljivo porazile domaći Metalac AD 40-30 (21-14) i trenutno su na deobi prvog mesta sa Loznicom grad. Obe ekipe imaju po 26 bodova i svi su izgledi da će njihov međusobni duel opet odlučivati o situaciji na vrhu tabele.

Inače, Valjevke su posle početnog ispitivanja snaga od sredine prvog poluvremena preuzele vođstvo koga su do kraja utakmice efikasnom igrom uvećavale. Marta Mosurović je briljirala jer je pored organizacije napada na sebe preuzela i realizaciju stvarajući velike probleme odbrani domaćeg Metalca AD. Po običaju je najpouzdanije asistente imala u Pavlovićevoj, Mijailovićevoj, Staši Damnjanović i Despotovićevoj tako da je prednost gošći stalno rasla da bi u 44. minutu posle gola starije sestre Damnjanović, na semaforu stajalo 32-18 za Metalac 2015.

Interesatno je da šansu dobila i Tara Udovičić koja se upisala u listu strelaca a golove su takođe postigli i Savićeva, Tripkovićeva, Bubanja i Milovanovićeva koje korak po korak stiču neophodno iskustvo i kale su protiv starijih protivnica.

Valjevke u sledećem kolu igraju kod kuće protiv čačanskog Košutnjaka a pravi ispiti za četu Dušana Novokmeta biće gostovanje Prijepolja u Valjevu u 20. kolu krajem aprila, odnosno derbi protiv Loznice grada u “Lagatoru” nedelju dana posle toga.

Hala SRC “Breza” u Gornjem Milanovcu. Gledalaca 52. Sudije Stefan Zvijerac i Stefan Stamenković (oba iz Jagodine). Isključenja Metalac AD 6 minuta, Metalac 2015 6 minuta. Sedmerci Metalac AD 8(5), Metalac 2015 2(2).

METALAC AD: Kristina Radović 3, Milošević 9, Jeremić 7, Đurđić 8, Pešović 1, Helena Radović 2.

METALAC 2015: Mosurović 11, Pavlović 5, Mijailović 4, Tripković 4, Bubanja 2, Staša Damnjanović 6, Savić 2, Udovičić 1, Despotović 4, Milovanović 1.