OPROŠTAJ BOJANA ĐURIĆA OD FUDBALA I PORAZ RADNIČKOG ZA KRAJ SEZONE NA PETOM PUKU

U poslednjem kolu plejofa Kolubarsko-mačvanske zone Radnički je izgubio od lajkovačkog Železničara 2-3 (2-3) i na kraju završio prvenstvo na trećem mestu iza Lipolista i Borca iz Lešnice. Ono što je bilo najlepše danas na Petom puku bio je oproštaj od fudbala dugogodišnjeg kapitena Radničkog, Bojana Đurića (40), sjajnog sportiste i čoveka koji je, bez ikakve sumnje, obeležio poslednjih 13 godina istorije narandžasto-plavih. Rođen 30. januara 1985. godine, Đurić je tokom impozantne karijeri, koja je trajala više od 20 godina, odigrao oko 500 utakmica i postigao pedesetak golova braneći boje Budućnosti, Osečine, Ribnice i Radničkog. Na Petom puku je neprekidno od 2011. godine tokom kojih je pošteno i bez zadrške natapao znojem narandžasto-plavi dres bez ijedne mrlje u karijeri. Klub i navijači su znali da mu se oduže priredivši izuzetno lep i pomalo dirljiv oproštaj. Popularni “Lagani” će ostati u klubu i radiće sa mlađim kategorijama među kojima je i njegov sin.

LAGANI1

Što se tiče utakmice, iako je viđeno pet golova, rivali nisu oduševili oko 200 gledalaca. Čini se da su svi jedva čekali kraj sezone u kojoj je domaćin imao velike ambicije ali je na kraju, zbog razno-raznih razloga, morao da se zadovolji trećim mestom na osnovu koga će iduće godine igrati u novoformiranoj zoni Drina. Radnički je poveo već u 3. minutu a jedan od aktera prvog gola na utakmici bio je upravo Bojan Đurić. On je odlično centrirao sa leve strane a Janković glavom matirao Gligorijevića. Lajkovčani su izjednačili u 11. minutu pogotkom visokog i agresivnog napadača Pavlovića koji je šutirao oštro pored Luke Simeunovića, Krstić je uhvaćen na krivoj nozi i lopta je završila u mreži domaćina. Samo minut kasnije, narandžasto-plavi su ponovo poveli nakon što je Damnjanović vešto sa leve strane lobovao čuvara mreže Železničara.

LAGANI6

Već u 15. minutu je nastavljena revija golova na Petom puku. Mladi golman Radničkog, Krstić je posle jedne gužve istrčao i izboksovao jednu loptu ali samo do Spasojevića koji je glavom pogodio nebranjeni deo mreže domaćina za 2-2. Konačan rezultat je postavio Savić u 33. minutu koji je u duelu jedan na jedan bio snažniji od Luke Simeunovića, možda ga je i faulirao. Pištaljka sudije Nikole Vagunića iz Loznice se nije čula, Savić je nakon što je igrač domaćih pao, produžio još par koraka a onda oštrim udarcem savladao Krstića.

U prvom delu nastavka nije bilo puno uzbuđenja, mnogo se grešilo na obe strane. Tek u završnici utakmice je Radnički postao konkretniji u napadu ali su lepe prilike propustili Živanić, Janković i Pirgić tako da su Lajkovačni sačuvali tri boda osvojivši na kraju petu poziciju na tabeli.