NEMANJA PANIĆ SA DVA GOLA DONEO VELIKU POBEDU BUDUĆNOST KRUŠIKA NA ZLATIBORU

Posle tri poraza u prva tri kola prolećnog dela prvenstva Srpske lige Zapad, fudbaleri Budućnost Krušika su uspeli da se dignu i da u 19. kolu naprave mali podvig savladavši Zlatibor u Čajetini 2-1 (0-0). Ovo je drugi prvenstveni trijumf Valjevaca na strani ove sezone posle one ubedljive pobede u Loznici od 4-1 u 7. kolu.

NEMAWA PANIC
Mladi Nemanja Panić, dvostruki strelac u pobedi Valjevaca na Zlatiboru

Ekipa trenera Koste Markovića je igrala otvoreno na Zlatiboru i kao rezultat takve igre imala dve velike prilike u prvom poluvremenu koje nisu iskorišćene. Ipak, sve što je bilo interesantno u ovom duelu, dogodilo se u drugih 45 minuta .

Domaćin je poveo u 62. minutu auto-golom Pavla Stojanovića posle prekida. Naime, Zlatibor izveo slobodan udarac sa tridesetak metara nabacivši loptu pred gol Milinkovića, u šesnaestercu gostiju je, čini se, Pavle Stojanović bio odgurnut, lopta ga je pogodila i završila u mreži Valjevaca. Ovaj gol je dao krila domaćinu koji je sledećih desetak minuta dominirao, imao jednu veliku priliku posle koje je stativa spasila gol Budućnost Krušika.

Oslobodivši se pritiska, gost je uzvratio ofanzivnom igrom u kojoj su važnu ulogu imali igrači koje je trener Valjevaca ubacio u igru posle vođstva domaćeg tima. U 76. minutu je akciju Budućnost Krušika započeo Ranisavljević koji je dubinskom loptom uposlio Pavla Stojanovića, ovaj je u u duelu jedan na jedan sa svojim čuvarem povratnom loptom bacio u vatru Nemanju Panića koji je vešto savladao domaćeg čuvara mreže Đokovića za izjednačenje. Budućnost Krušik nije stala posle ovog gola a napad za pobedonosni pogodak u 83. minutu je započeo Starčević, koji je lepo pronašao Aleksića. Ovaj je još bolje uposlio Panića koji je ponovo pokazao kvalitet pravog strelca spretno smestivši loptu iza leđa Đokovića.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbudljivih situacija, Valjevci su sačuvali prednost obezbedivši velika tri boda koja treba potvrditi u idućem kolu kada na Pećinu dolazi neugodna Jošanica. Budućnost Krušik se ovim trijumfom vratila na peto mesto na tabeli sa 26 osvojenih bodova.

Stadion “Švajcarija” na Zlatiboru. Gledalaca 100. Sudija Nikola Todorović (Lešnica).

ZLATIBOR: Đoković, Vujičić (od 46. Arsenijević), Vlašković, Kolašinac (od 69. Hurić), Jovanić, Pantić, Ilić, Milosavljević (od 77. Ćirović), Krsmanović (od 46. Gudurić), Goronjić, Babić.

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Ivanović, Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević, Panić, Pavle Stojanović (od 93. Nešković) , Nemanja Stojanović (od 68. Aleksić) , Đurić (od 52. Starčević), Igor Milovanović, Petrović.