MORAVA IZ ZABLAĆA POBEDILA RADNIČKI NA “STUDENTU” I UŠLA U PRVI REGIONALNU LIGU SRBIJE

Kolo pre kraja mini lige baraža za ulazak u Prvu regionalnu Srbije, Morava iz Zablaća kraj Čačka rešila je sve dileme i u narednoj sezoni igraće u višem rangu nakon što je sinoć savladala Radnički na “Studentu” 81-75 (21-22, 23-18, 20-18, 17-17). Posle teškog poraza u Zablaću u prošlom kolu kvalifikacija, narandžasto-plavi su pokušali da se od svojih vernih navijača oproste pobedom ali su iskusni gosti bili bolji, fizički spremniji i koncentrisaniji u trenucima kad se rešavalo pitanje pobednika.Valjevo-Sport-Kosarka-Radnicki-РАД-МОР8-2Valjevci su preko visokog Jakovljević, borbenog Bebića i rovitog Mladenovića, koji je sve vreme bio udvajan od svojih čuvara, držali kontrolu tokom prve četvrtine. Predvođena iskusnim Ivanovićem i Kostićem, Morava je osetila da Valjevci nemaju dovoljno snage i snažnom odbranom je nametnula jak ritam koji je gostima doneo brejk i vođstvo u drugoj četvrtini.Valjevo-Sport-Kosarka-Radnicki-РАД-МОР8-3U nastavku je ekipa iz Zablaća sve vreme bila u vođstvu sa 3-5 poena prednosti zahvaljujući brzoj igri ali i greškama spoljne linije Radničkog, nenaviknute na oštru kontakt igru koju su arbitri tolerisali. Radnički se više oslanjao na šut spolja tako da je posle trojke Mitrovića u samoj završnici treće četvrtine semafor je pokazivao 58-61 ali je robustni Milovanović preciznim šutem sa svoje polovine sa zvukom sirene gostima doneo tri poena, vođstvo od 58-64 i ogromnu dozu samopouzdanja uoči poslednjih deset minuta.Valjevo-Sport-Kosarka-Radnicki-РАД-МОР8-4Bodreni od svojih pristalica koji nisu prestajali sa navijanjem tokom svih 40 minuta, domaći košarkaši su ulagali maksimum snage ne bi li povratili prednost. U 35. minutu je izgledalo da je sve gotovo jer je Morava imala prednost 68-74 ali su narandžasto-plavi trojkama Mitrovića i Mladenovića smanjili na 71-74 a onda i na 74-76. Gosti su zahvaljujući mirnoj ruci Ivanovića prekršaje Radničkog pretvarali u poene sa linije bacanja ne dozvolivši da im izmakne zaslužena pobeda koja je, nakon informacije da je Užice poraženo u Lajkovcu, značila da su igrači u crnim dresovima ostvarili cilj i obezbedili plasman u Prvu regionalnu ligu Srbije-Zapad.Valjevo-Sport-Kosarka-Radnicki-РАД-МОР8-5Radničkom preostaje gostovanje u Užicu sledećeg vikenda ali osim prestiža taj duel neće imati nikakav rezultatski značaj za obe ekipe.