METALAC USPEŠNO ZAPOČEO NOVU GODINU – NA BADNJE VEČE POBEĐENO ZDRAVLJE U VALJEVU

Metalac je uspešno otvorio novu 2024. godinu pošto je u 16. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije u Valjevu pobedio leskovačko Zdravlje rezultatom 94-79 (24-21, 22-27, 29-23, 19-8) i sada mirnije očekuje rasplet u prvenstvu. Zbog zauzetosti Hale sportova i i održavanja tradicionalnog turnira u malom fudbalu, Valjevci su ugostili sastav iz srpskog Mančestera na veliki praznik jer su ostali termini za odigravanje ovog meča bili popunjeni. To je uslovilo i manju posetu ali je ekipa Srđana Flajsa potvrdila ulogu favorita i na kraju je zasluženo trijumfovala postigavši osmu prvenstvenu pobedu.

MET_ZDR6

Krenuo je domaći tim dobro iskoristivši činjenicu da Leskovčani na početku utakmice nisu mogli ništa da pogode tako da je semafor u petom minutu pokazivao ubedljivo vođstvo Metalca od 13-0. Mladi Janković i iskusni Đuran su pogodili za tri, pridružili su im se Armstrong i Daj i sve je ukazivalo da će Valjevci lako izaći na kraj sa poslednje plasiranim na tabeli. Naravno, u KLS ništa nije sigurno jer je u jednom momentu Lešić malo žučnije protestovao kod arbitara zbog nedosuđene lične u reketu Zdravlja, usledila je tehnička centru Metalca, Leskovčani su bude i poenima Bleknija u 9. minutu stižu na 22-16.

MET_ZDR1

Metalac je u drugoj deonici imao problema u organizaciji napada, Zdravlje je bilo bolje u skoku tako da su gosti trojkom Kalahana u 12. minutu prvi put poveli (27-29). Do odlaska na odmor viđena je ravnopravna igra u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu ali je bilo jasno da Sava Lešić nema svoje veče a uz to je bio odlično čuvan dok su na drugoj strani Blekni, Đorđević, Dugalić i Kalahan bili precizni obezbedivši svom timu prednost pred odlazak u svlačionicu.

MET_ZDR15

Publika je živnula posle pogođenih trojki Daja, odnosno Grubora na startu trećeg kvartala. Valjevci vode 52-48 ali nekoliko izgubljenih lopti i smušene reakcije u napadu domaćeg tima su bili dovoljni da Harvi, Andrejević i Đorđević vežu šest poena i povedu 57-62 u 25. minutu. Ipak, Valjevci ne dozvoljavaju da se rival razmahne, Đuran i Daj ne maše, Lešić konačno uspeva da pogodi uprkos oštroj odbrani centara Zdravlja i na semaforu u poslednjem minutu ovog dela igre stoji 75-68 za domaći tim.

MET_ZDR10

Metalac je utakmicu prelomio na samom početku poslednje četvrtine nakon što su oba protivnika promašili po dva napada. Kapiten Valjevaca, Bajić sjajnom blokadom zaustavlja Harvija u kontri a zatim na drugoj strani pogađa za 77-71, Đorđević je takođe bio precizan za 77-73 a onda Grubor i Jankovića sa dve trojke dižu na 83-73 u 33. minutu. Bio je to početak kraja iluzija Zdravlja da može da napravi iznenađenje u Valjevu jer su potom, Grubor i Daj svojim poenima u 36. minutu obezbedili Metalcu nedostižno vođstvo od 90-75 kada je sve i praktično bilo gotovo. Valjevci su završnicu odigrali sigurno povrativši defanzivni skok, mladi Janković nije dozvoljavao Kalahanu da se opet razigra i bodovi su zasluženo ostali kod kuće.