METALAC UBEDLJIVO SAVLADAO ĐOKIĆEV VRŠAC

Ekipa Branislava Ratkovice je seriji svojih pobeda u Admiral Bet Košarkaškoj ligi Srbije pridodala još jednu pošto je u 11. kolu ubedljivo porazila Vršac rezultatom 99-77 (23-24, 25-12, 33-17, 18-24). Gostujući tim, na čijoj klupi sedi Valjevac Vladimir Đokić, samo je u prvom kvartalu predstavljao ravnopravnog rivala. Metalac je sjajnom igrom u drugoj i posebno u trećoj četvrtini, nadigrao Vrščane stigavši u nekoliko navrata do prednosti iznad 30 poena. Vršac je u poslednjih 10 minuta uspeo da ublaži poraz nakon što je Ratkovica odmarao svoje najbolje igrače ubacivši u vatru mlađe snage.

MET-VRS1

Inače, Metalac je počeo u svom stilu i poveo 7-2. Đokićevi puleni se u ovom periodu nisu uplašili pa su koristeći nešto labaviju odbranu Valjevaca uz agresivan presing na polovini domaćina, brzo preuzeli inicijativu i preko raspoloženog Vasiljevića poveli da bi trojkom Dimića u završnici prvog kvartala imali prednost 18-24.

MET-VRS2

Metalac je u drugom kvartalu zaigrao angažovanije, posebno u odbrani a ton igri domaćina davao je sjajni Durmo. Ratkovica je posle duže pauze mogao da računa na Šešliju i Ilića dobivši u rotaciji dva iskusna visoka igrača koji su se oporavili od povreda i debitovali pred valjevskom publikom. Uz borbenog Bajića, Valjevci su preuzeli inicijativu i u 14. minutu poveli 37-32 a onda je na scenu stupio Dafi koji je, na sebi svojstven način, bio precizan iza linije 6.75 i stvari su došle na svoje mesto. Bajić je lepim ulazom u 17. minutu položio na drugi obruč za 46-32 kada su kola Vrščana nezadrživo krenula nizbrdo.

Ibrahim Durmo je igrao izvanredno, u odbrani je bio sjajan, požrtvovan u skoku a u napadu je pogađao kako ispod koša tako i spolja pa je, uz Dafija, Meninga, Šešliju i Vujadinovića, omogućio Metalcu vođstvo od 52-36 da bi semafor u završnici treće četvrtine pokazivao 78-51 kada je priča bila završena.

Šešlija je bio odličan na niskom postu odakle je u 32. minutu povisio na 86-55 a dva minuta docnije već je bilo 90-58 nakon poena Dafija sa linije slobodnih bacanja. Gost je u završnici utakmice ipak uspeo da smanji visoko vođstvo Metalca pogodivši nekoliko otvorenih šuteva ali je ipak ostavio slab utisak imajući u vidu ranije sezone. Metalac je zabeležio 10. prvenstveni trijumf a u sledećem kolu gostuje u Novom Pazaru.

Ibrahim Durmo je bio najbolji pojedinac na utakmici sa indeksom uspešnosti 29 (23 poena, 11 skokova, 3 asistencije i 1 blokadom uz odličan procenat realizacije). Dafi je upisao 16 poena (4 od 6 za tri) i 7 asistencija, Mening je dodao 14 poena (trojke 3 od 3), Šešlija je postigao 12 poena, Bajić 9 poena, Luković 8, Vujadinović 6, Teofilović 5, Stefanović 4 i Ilić 2 poena.

U ekipi Vršca Vasić je zabeležio 15 poena, Jeković 14, Simić i Šušić po 10 itd.