METALAC SKINUO SKALP LIDERU I SKORO OBEZBEDIO OPSTANAK

Metalac je ostvario izuzetno važnu pobedu pošto je u 18. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije na svom terenu porazio prvoplasiranu Vojvodinu rezultatom 94-88 (24-16, 22-22, 21-25, 27-25). Valjevci su napravili pravi pravcati podvig jer su igrali bez bolesnih Sinoveca i Popovića a do bodova, koji najverovatnije znače opstanak, su stigli u meču u kome su promašili rekordnih 17 slobodnih bacanja (22-39) i imali 16 skokova manje od Novosađana (24-40)!!!

Metalac-Valjevo-kosarka-sport-6

Vojvodina je otvorila utakmicu neuobičajeno mlako za prvoplasirani tim na tabeli koji je do ovog kola imao samo 3 poraza. Metalac je iskoristio greške gostiju i u 3. minutu poveo 10-2 na osnovu brzih kontranapada nakon vešto osvojenih lopti pod svojim košem. Sava Lešić je odmah na početku pokazao svojim rivalima, prvo Ivoševu a potom Nikoliću, da je on gazda u reketu. Kad su izabranici trenera Miloša Isakov-Kovačevića shvatili da je vrag odneo šalu i da Valjevci idu na pobedu, počeli su da zajedno sa svojom klupom protestuju na svaku sudijsku odluku praveći nepotrebnu nervozu na terenu. Banjac, Kaningem i Džonson su u 6. minutu smanjili na 11-10 ali se ekipa Srđana Flajsa na krilima odličnog Bajića i sjajnog Lešića ponovo odlepila pošto je na semaforu u 8. minutu stajalo 20-13.

Metalac-Valjevo-kosarka-sport-5

Vojvodina je imala dosta izgubljenih lopti nakon što je ušla u kontra ritam a za veoma dobru igru domaćeg tima najzaslužniji su bili Lešić i Bajić kojima se pridružio Grubor pa je u 14. minutu Metalac vodio 38-22 na zadovoljstvo svojih navijača. Za razliku od gostiju, Valjevci su se trudili da smanje broj prodatih lopti i u tome su u potpunosti uspeli a dobar šut iza linije 6.75 m im je omogućavao da odgovore na svaki nalet Vojvodine u čijim redovima su se isticali Nikolić, Vučetić i Rakićević. Ipak, Novosađani su uspeli da na poluvremenu ostvare samo 8 poena manjka imajući u vidu igru koju su prvih 20 minuta pružili na parketu valjevske Hale sportova.

Metalac-Valjevo-kosarka-sport-4

U nastavku se u redovima gostiju razigrao Vučetić čijom je trojkom u 24. minutu Vojvodina pri put na utakmici povela 50-51. Pokazalo se da je to bilo i poslednji put jer je Metalac večeras pokazao karakter koji mu nedostaje kad igra na strani tako da su Bajić, Armstrong i Grubor omogućili svom timu da u 28. minutu bude ponovo na plusu (62-57). Trojka Lešića iznad linije velikog penala je Valjevcima donela +8 i veliku radost na tribinama a klupi Vojvodine veliku brigu uoči poslednje deonice.

Metalac-Valjevo-kosarka-sport-3

Armstrong i Lešić su odmah na početku poslednjeg kvartala stavili do znanja gostima da Valjevci neće ispustili ovaj kapital mada je nekadašnji igrač Metalca iz vremena ABA lige, Rakićević smanjio na 74-69 održavajući nadu u eventualni preokret. Metalac se međutim odlično držao a da sve bude mnogo ranije gotovo, potrudio se nadahnuti Grubor koji je sa tri uzastopne trojke zapečatio sudbinu svog bivšeg kluba jer je u 38. minutu na semaforu stajalo 87-79 za domaćina. U završnici su Daj, Armstrong i Bajić odlično odigrali na presing Vojvodine i na kraju zasluženo stigli do bodova uprkos brojnim promašajima sa linije slobodnih bacanja.

Metalac-Valjevo-kosarka-sport-2

Ovom pobedom Metalac je skoro obezbedio opstanak ali se takođe revanširao Novosađanima za poraz u Super ligi u Valjevu prošle sezone.

Lešić je bio najkorisniji igrač utakmice postigavši 25 poena, 13 skokova i 4 asistencije (3 od 6 za tri), Bajić je dodao 22 poena (7 od 11 za dva i 1 od 2 za tri), Grubor je upisao 18 poena (4 od 8 za tri), Armstrong je upisao 12 poena, Daj 8 itd.

U Vojvodini su najefikasniji bili centri Nikolića sa 18 poena, odnosno Vučetić sa 16 (3 od 5 za tri), Banjac je dodao 15, Džonson 11, Rakićević 10 itd.

U sledećem kolu Metalac igra protiv Spartaka u Subotici.