METALAC SE POBEDOM OPROSTIO OD SVOJIH NAVIJAČA

Uvek su dueli Metalca i Sloge iz Kraljeva imali posebnu sportsku aromu još iz davnih košarkaških vremena. Tako je bilo i sinoć u sudaru starih rivala u okviru 29. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije koji je završen zasluženom pobedom Valjevaca 84-73 (29-12, 15-18, 16-20, 24-23). Metalac je uspeo da sačuva visoku prednost iz prvog dela utakmice i da pored žilavog otpora Sloge u nastavku, obezbedi trijumf kojim se oprostio od svojih navijača ove sezone.

MET_SLOGA11

Početak utakmice je u potpunosti pripao domaćinu koji je kažnjavao mnogobrojne propuste u igri Sloge i vrlo brzo stekao visoku prednost. U 5. minutu na semaforu je stajalo 19-4 a u samoj završnici Valjevci su imali i svih 20 poena kapitala (29-9). Kraljevačani nisu imali rešenja za kvartet domaćih Luković-Durmo-Stevanović-Bajić koji je nosio igru Metalca.

MET_SLOGA18

U drugoj četvrtini Sloga je za momenat usporila ofanzivu ekipe Saše Milićevića zahvaljujući greškama domaćina u želji da što pre završi napad. U tome se isticao Stevanović nepotrebnim ispucavanjam iza linije 6.75 pa su Kraljevčani trojkom bivšeg igrača Metalca, Stamenića stigli na 38-26 u 15. minutu. Ipak, Luković i Durmo su ponovo vratili Metalcu upotrebljiv kapital od 44-26 u 18. minutu.

MET_SLOGA15

Sloga je u nastavku zaigrala mnogo bolje, posebno u odbrani dok je u napadu konce u svojim rukama držao Andervud. Na ruku Kraljevčanima je išao i sudijski kriterijum koji je dozvoljavao gostima da oštrom igrom uz sijaset nedosuđenih prekršaja zaustave pod svojim košem Lukovića. U 23. minutu je Stajčić trojkom smanjio prednost Metalca na 46-38 ali su Luković i Bajić odgovorili za 50-38 da bi drugi Amerikanac, u redovima Sloge, Dan pogodio za 51-45 u 27. minutu najavljujući žestok otpor svog tima u završnici utakmice.

MET_SLOGA4

Tako je i bilo. Sloga je silovito otvorila poslednji kvartal i trojkom Bojanića i poenima Andervuda prišla na 60-55. Pokretljiva odbrana gostiju je odlično funkcionisala i Metalac je imao silnih problema. Da ne dođe do preokreta velike zasluge pripadaju Marku Bajiću koji je svojim spektakularnim rampama sprečio čiste kontranapade Kraljevčana podigavši publiku na noge. Isti igrač je sa dva efektna ulaza ponovo vratio Metalcu dvocifrenu prednost 65-55 u 33. minutu i doneo novu sigurnost u igru domaćina. Zahvaljujući dobroj odbrani i defanzivnom skoku, proradili su i kontranapadi Metalca koje su Luković, Bajić i Durmo pretvorili u pobednički kapital od 74-60 u 37. minutu kada je utakmica praktično bila rešena.

MET_SLOGA3

Uroš Luković je postigao 20 poena i ostvario 15 skokova, isti broj poena upisao je Durmo koji je takođe imao 7 skokova i 5 asistencija, Stevanović je dodao 18 poena, Bajić je zabeležio 17 poena, 7 skokova, 7 asistencija, 2 osvojene lopte i 2 blokade itd.

U redovima Sloge Pol Andervud je imao 20 poena, 12 skokova i 5 asistencija, Dan je upisao 12 poena, Paunović je dodao 11 poena, Matović je postigao 8 poena i 7 skokova itd.

U poslednjem kolu Metalac putuje u Suboticu gde ga očekuje ambiciozni Spartak čiji je cilj ulazak u ABA 2 ligu.