METALAC SAVLADAO TAMIŠ U PRVOJ OD NEKOLIKO KLjUČNIH UTAKMICA U VALjEVU U BORBI ZA OPSTANAK

U zaostaloj utakmici 18. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Metalac je najzad obradovao svoje navijače porazivši direktnog konkurenta za opstanak, pančevački Tamiš rezultatom 76-73 (23-14, 16-18, 17-20, 20-21) i sada sa više optimizma očekuje sledeće duele. U utakmici koja je za Metalac bila “biti ili ne biti” protiv uvek tvrdih i neugodnih Pančevaca, Valjevci su vodili od početka do kraja, znalački odbijali opasne nalete Tamiša, izgarali za svaku loptu bez značajnih padova u igri i na kraju zasluženo pobedili.

STIVENSON1Domaćin je je otvorio meč sa dve uzastopne trojke Mijajlovića i Trunića, novog igrača Metalca koji je sinoć prijatno iznenadio ne samo dobrim šutem i angažovanom igrom u odbrani već odličnim pregledom igre i sjajnim asistencijama. Dobar početak kao da je ulio potrebnu sigurnost Ratkovicinim izabranicima pa je nakon rezultatskog egala sredinom prve četvrtine, Metalac trojkom Mijajlovića poveo 19-14 da bi poenima odličnog Stivensona domaćin završio ovaj kvartal sa vođstvom od 23-14.

Tamiš je vrlo agresivnom odbranom na startu druge četvrtine za trenutak zbunio Valjevce, Šinik je serijom poena smanjio na 23-21 a kasnije precizni Smiljanić trojkama održavao rezultatski priključak Pančevaca (32-29). Međutim, razigrani Stivenson je sa dva spektakularna zakucavanja i dalekometnim pogotkom iza linije 6.75 digao publiku na noge i za tili čas na semaforu je stajalo 39-29. Amerikanac je bio centralna figura ovog meča, samo u prvih 20 minuta je postigao 17 poena, imao 5 skokova i 3 ukradene lopte.

Gosti su opet na startu treće četvrtine čvrstom i pokretljivom odbranom naterali domaće igrače na greške i nerezonske napade. Nepogrešivi Smiljanić je trojkom smanjio na 41-39. Odgovorio je Trunić novim poenima iza linije 6.75 da bi svojim efektnim asistencijama probudio Uroša Luković pa je Metalac nakon njegovih poena i trojke veterana Mijajlovića, u 17. minutu imao najveću prednost na utakmici (53-43). Žilavi Tamiš se nije predavao, poenima Terzića i trojkom Đorđevića je smanjio na 53-48. Mladi Trunić je podigao na 56-48 ali su Šinik i Smiljanić ponovo omogućili svom timu da priđe na 4 poena zaostatka (56-52).

Poslednja četvrtina je donela veliku borbu i mnogo uzbuđenja. Važnost utakmice je uticala na dodatnu nervozu, bilo je puno grešaka na obe strane ali Metalac nije ispuštao vođstvo mada mu je gost stalno duvao za vrat. U 37. minutu je Todorović smanjio na 68-66 podigavši temperaturu i na terenu kao i na tribinama. Posle minuta odmora kojeg je uzeo Ratkovica, sigurni Mijajlović je svojom četvrtom trojkom na utakmici i poenima sa linije bacanja doneo, činilo se, odlučujuće vođstvo domaćina 73-66 na minut i 17 sekundi do kraja. Poslednji minut je bio posebno uzbudljiv, Tamiš trojkom Šinika i poenima Hardija ponovo prilazi na pretećih 73-71. Ipak, Marko Bajić ne greši sa linije bacanja za zlata vrednu pobedu i više sigurnosti pred predstojeće takođe ključne utakmice u Valjevu, od kojih je prva već u nedelju 13. februara u 19 sati protiv lazarevačke Kolubare.

Najbolji igrač utakmice bio je Stivenson sa 21 poenom, 7 skokova i 4 ukradene lopte, Mijajlović je upisao 14 poena (4 od 10 za tri), Trunić 12 poena (2 od 5 za tri) i 6 asistencija, Aranitović 9 poena, 7 skokova i 2 osvojene lopte itd.

Izvanredni trojkaš Smiljanić bio je najefikasniji kod Tamiša sa 23 poena (7 od 10 za tri), Todorović je dodao 12 poena i 8 skokova, Lugić je takođe dodao 12 poena, Šinik 10 itd.