METALAC SAVLADAO NOVI PAZAR I MATEMATIČKI OBEZBEDIO OPSTANAK

Metalac je bez dva najbolja igrača, Lešića i Daja koji su napustili klub, uspeo da u 25. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ostvari pobedu protiv Novog Pazara 101-92 (18-22, 33-18, 29-29, 21-23) i da na taj i matematički obezbedi opstanak. Predvođeni napadački raspoloženim Gruborom i Armstrongom uz sjajnu asistenciju Đurana i ostalih, Valjevci su u drugoj deonici nadoknadili dvocifren minus i efikasnom serijom ostvarili visoko vođstvo koje su sačuvali do kraja utakmice.

MET_NP5

Gostima je jedina opcija u Valjevu bila pobeda imajući u vidu njihov nepovoljan položaj na tabeli ali je Metalac bolje otvorio meč. Zahvaljujući Gruboru i Armstrongu, ekipa Srđana Flajsa je napravila razliku koju je u 7. minutu mladi Janković trojkom potvrdio za vođstvo domaćina od 17-11. Usledio je pad u igri Metalca, greške i brzoplete akcije dok su Novopazarci uspeli da se srede i poenima Todorovića, Grina, Bojda i robustnog Gutalja naprave preokret i reše prvu deonicu u svoju korist.

MET_NP3

Smušena igra domaćina je nastavljena i na startu druge četvrtine što je Novi Pazar dobrano iskoristio i serijom poena Karapandžića stigao do prednosti od 21-31 u 12. minutu. Reakcija Metalca je stigla u pravo vreme a seriju od 10-0 započeo je Teofilović trojkom iz samog ugla da bi se na njegove poene nadovezali koševi Armstronga, Grubora i Sinoveca za izjednačenje u 14. minutu. Probudio se i Filip Đuran naštelovavši svoj šut za tri tako da je na semaforu u 16. minutu stajalo 44-32 za potpun preokret Metalca.

MET_NP7

Uvodni minuti nastavka su protekli u veoma dobroj igri domaćina koji je poenima Marka Bajića stigao do prednosti 56-42. Gosti se nisu predavali, zaigrali su agresivnije u odbrani i trojkom Stankovića su uspeli da priđu na 61-54 u 24. minutu. Ipak, Metalac nije dozvolio novi brejk, Sinovec je lepo asistirao, Grubor i Đuran su bili precizni iza linije 6.75 i Valjevci su ponovo vratili dvocifrenu prednost.

MET_NP1

Metalac je napadački veoma dobro počeo poslednju deonicu, Grubor je još jednom trojkom doneo svom timu pobedničku prednost od 90-75 u 33. minutu. Četiri minuta docnije je Armstrong nakon spektakularnog zakucavanja i dalje držao Valjevce na +15 (97-82). Pazarci poslednjim naporom koriste malo opuštanje u redovima Metalca i poenima Gutalja, Salihovića i Stankovića smanjuju na 97-90 minut pre kraja. Sve dileme je otklonio Filip Đuran koji je dalekometnim hicem pod faulom, svom timu doneo 4 poena i prednost koja je značila definitivnu pobedu. Flajs je u igru ubacio Alekseja Obućinu, Gnjata i Obradovića, igrače koji bi uz Dejan Obućinu i njih još nekoliko trebalo da budu budućnost valjevske košarke ako sve bude kako treba.

Miloš Grubor je bio najefikasniji u Metalcu sa 29 poena (6 od 12 za tri), 7 skokova i 5 asistencija, Armstrong je upisao 26 poena i 6 asistencija, Đuran je dodao 16 poena ( 5 od 11 za tri), 6 skokova i 4 asistencije, Bajić je postigao 10 poena itd.

Grin i Gutalj su u ekipi Novog Pazara upisali po 18 poena s tim što je Amerikanac ostvario 8 asistencija pride dok je snažni centar imao 10 skokova. Todorović je dodao 17 poena, Karapandžić je zabeležio 14 poena itd.

U idućem kolu Metalac putuje u Sombor na noge Džokeru.