METALAC SAVLADAO KOLUBARU NA OTVARANJU NOVE SEZONE U VALJEVU

Košarkaši Metalca su odigrali prvu trening utakmicu u okviru priprema za novu sezonu. Valjevci su na svom terenu porazili lazarevačku Kolubaru rezultatom 94-79 (22-24, 26-23, 35-17, 11-15). Bivši član Košarkaške lige Srbije je bolje otvorio duel tako da je koristivši slabiju igru domaćih u reketu, njihovu mekanu odbranu i svoj dobar šut za tri, u jednom momentu u drugoj četvrtini vodio 27-39. U redovima Kolubare se isticao bivši krilni centar Metalca Radomirović sjajnim ulazima i dobrim rešenjima pod košem domaćina. Jedini koji je u ovom intervalu bio raspoložen u napadu Metalca bio je Filip Đuran. Ekipa Saše Milićevića je u završnici druge četvrtine zaigrala daleko agresivnije u odbrani, proradio je defanzivni skok i kontranapad, Keni Daj je namestio nišanske sprave pa je Metalac anulirao gostiju da bi američki plej trojkom pod faulom uz zvuk sirene pred odlazak na odmor vratio prednost Valjevcima.

KKM1
Centar Metalca Vuksanović pokušava da poentira pod košem Kolubare okružen protivničkim igračima
U nastavku je domaćin angažovanijom igrom u odbrani i efikasnijom u napadu podigao razliku i praktično rešio pitanje pobednika. Istakao se centar Vuksanović, dobro je odigrao Munižaba dok je Bajić munjevitim kontrama i zakucavanjima izmamio aplauze nemalog broja ljubitelja košarke na tribinama Hale sportova. Keni Daj je znalački organizovao igru Metalca, asistirao svojim saigračaima ali i pogađao pokazavši da će biti pravi vođa valjevskoj četi u predstojećem prvenstvu. Drugi Amerikanac u redovima domaćina, Lajons se mnogo trudio, nije ga išao šut ali je bio vrlo borben u odbrani.
KKM6
Krilo Metalca Đuran u reketu protivnika traži poziciju za šut
U završnici je Milićević dao šansu i Teofiloviću dok su vatreno krštenje u prvom timu imali Obradović i Aleksej Obućina. Na kraju je krilni centar Kolubare Vučić sa tri uzastopne trojke uspeo da smanji prednost domaćeg tima.